'Kapan'a takılan 43 kişi Konya'ya gitti

'Kapan'a takılan 43 kişi Konya'ya gitti.17876
  • Giriş : 20.03.2008 / 12:43:00

Konya ve İstanbul polisinin ortaklaşa düzenlediği ''Kapan'' adlı operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 43 kişi, Konya'ya getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya ve İstanbul Emniyet Müdürlüklerine bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyon devam ediyor.

Hazırlık aşaması 10 ay süren operasyon kapsamında 7 kişi daha gözaltına alındı. Zanlılar, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine götürüldü.

Öte yandan, dolandırıcılık şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda Konya dışındaki illerden gözaltına alınanlar kente getirilmeye başlandı.

Operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 43 kişi, bu sabah polisin yoğun güvenlik önlemleri altında 3 midibüs ile Konya Numune Hastanesine getirildi. Otobüslerden 5'er kişilik gruplar halinde indirilerek sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra tekrar otobüslerle sorgulanmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Operasyon kapsamında 43'ü İstanbul, 15'i Konya, 15'i de diğer illerden olmak üzere toplam 73 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Konya ve İstanbul polisi, 18 ilde başkalarına ait kimliklerle 100 milyon dolardan fazla parayı dolandırdığı belirlenen bir şebekeye yönelik dün ''Kapan'' adı verilen bir operasyon düzenlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious