Kapatma davasına sebep kız meselesiymiş!

Kapatma davasına sebep kız meselesiymiş!.7245
  • Giriş : 10.04.2008 / 17:00:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 17:16:00

Meğer Ak Parti’nin kapatılmak istenmesi de kız meselesi yüzündenmiş...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Abdullah Abdulkadiroğlu’nun yazısı

Ak Parti hakkında açılan kapatma davasının asıl sebebi ortaya çıktı.


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında görevli bir çalışanın AK Parti Gençlik Kollarından bir bayana ilgi duyması, buna karşılık kızın arkadaşlık teklifini kabul etmemesi. Meselenin yukarılara kadar intikal etmesi üzerine ‘sen misin arkadaşlığı kabul etmeyen, biz de kökten kapatırız’ diye Başsavcının harekete geçmesi. Meğer kapatma davasının altındaki asıl sebep buymuş. Biz de ne kadar içi fesatız. Yok Ergenekon’du yok CHP’nin parmağı vardı falan filan bir sürü komplo ürettik. İddianamede bahsedilen o her tarafa girmeye çalışan ‘türbanlı’ da o kızmış meğer. Kızın canına okumak için her yerde ondan bahsedilmiş.

Nerden çıktı şimdi bu kız meselesi ?

Yukarıdaki senaryo ne kadar saçma ve akıl dışı ise Akdeniz Üniversitesindeki olayların kız meselesi yüzünden çıktığını iddia edip bunu bütün Türkiye’nin yemesini beklemek de o kadar akıl zafiyetini gösterir.

Sol görüşlü bir genç, sağ görüşlü öğrencinin kız arkadaşına arkadaşlık teklif etmiş .Kız da kabul etmemiş. ‘Vay bizim yoldaşa yamuk’ demiş sol görüşlüler. Sağcılar da ‘reisin kız arkadaşına taciz’ demiş.

Yurtta kızları sıkıştırmışlar, arkadaşlık teklifini kabul etmeyen kızı dövmüşler.

Sevgili senarist; kapa gözlerini uydur uydur yaz.

İşin içinden çıkamayınca kız meselesi senaryosu. Tabi yersen…

Sonra ortalık karışmış. Okula dışardan silahlı adamlar gelmiş, bıçaklar sopalar, koştur babam bahçede oradan oraya. O arada gökten üç mahluk inmiş. Biri; sakallı, siyahlar içinde, alnında kılıç dövmeli bir kurtarıcı, diğerleri onun fedaileri.

Kız meselesi öyle mi ?

Senarist böyle istiyor. Senaryoyu bozacaklar masal dinliyor, uykudan önce.

Sevgili senarist; biz de üniversite okuduk. Bizim okuduğumuz üniversitede de olaylar olurdu. Bahçede alternatif organizasyonlar düzenlenirdi. Sınıfta, koridorda, yemekhanede propagandalar yapılırdı. Ortam gerilirdi. Kavga çıkardı. Bıçaklar, sopalar çekilirdi. Dışardan adamlar gelirdi. İki taraftan da arkadaşlarımız vardı. Ama hiç kız yüzünden kavga etmezlerdi.

Sevgili Senarist; kız yüzünden kavga lisede olur. Lisenin önünde her okul çıkışı kız yüzünden 10-15 kişi birbirine girerdi. Orası liseydi. Ama üniversitede karşıt görüşlülerin kız kavgası zorlama be dostum.

Sevgili senarist; sen şimdi onu bırak da, şu eli silahlı, alnı dövmeli, siyah atlı prens Ömer Ulusoy nerede ? Senarist sensin.

Bizi kız meselesiyle falan oyalayadururken yoksa yakalattığınızda ne söyleyeceğini öğretiyor olmayasınız. Zorlanıyorsunuz galiba, 4 gün oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious