Kapatma davasında adı geçen ünlü kim?

Kapatma davasında adı geçen ünlü kim?.8392
  • Giriş : 21.03.2008 / 11:03:00

Masun Kırmızıgül'ün ismi kapatma dosyasına nasıl girdi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'nin kapatılması istemiyle hazırlanan iddianamede 'iftar çadırına gittiği için' adı geçen türkücü Mahsun Kırmızıgül, parti kapatmakla hiçbir yere varılamayacağını belirterek, “Böyle bir iddianemede nasıl yer aldıysam buna anlam veremedim, açıkçası şok oldum” dedi.

ÇOK ŞAŞIRDIM

Katıldığı bir etkinlikte adının iddianemede geçtiğini gazetecilerden öğrenen “Çok şaşırdım. İlk defa duyuyorum. Benim bugüne kadar farklı belediyelerle yaptığım iftarlar da var. Bu iftarların AK Parti ile hiçbir ilgisi yok. Kendi verdiğim iftarı da basına haber vermem. Son 5-6 yıldır iftar yemekleri veriyorum ama bu yemeklerin AK Parti ile ne alakası var” diye konuştu.

CHP'NİN KONSERLERİNE DE KATILIRIM

Sanatçıların partiler üstünde olduğunu ve her partinin etkinliklerine katılabileceğinin altını çizen Kırmızıgül, “Ben CHP'nin de, diğer partilerin belediyelerinin de düzenlediği konserde sahne aldığım gibi AK Parti'nin de gecelerinde sahne alıyorum. Benim için ayrım yok. Böyle bir iddianamede nasıl yer aldıysam buna anlam veremedim ben. Açıkçası şu anda şok oldum. Niçin iddianamede yer aldığımı bilmiyorum. Çok mu yakın gördüler acaba?” dedi.

ÜLKENİN BAŞINA NE GELDİYSE YASAKLARDAN GELDİ

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'a siyasi yasak getirilmek istendiğinin hatırlatılması üzerine Kırmızıgül, “Zaten bu ülkenin başına ne geldiyse yasaklardan geldi. Hem Avrupalı olmak istiyoruz hem de yasaklar getirmeye çalışıyoruz hem de kapatma davaları açıyoruz. Ben buna anlam veremedim” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious