Kapıcı intikam almak için apartmanı yaktı

Kapıcı intikam almak için apartmanı yaktı.5875
  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Konya'da bir kapıcının, kendisini ayakkabı hırsızlığı yapmakla suçlayan apartman sakinlerinden intikam almak için yan apartmanın kapıcısı ile birleşerek çalıştığı binayı yaktığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre olay merkez Selçuklu ilçesi Malazgirt Mahallesi'ndeki bir apartmanda gerçekleşti. Gece geç saatlerde apartmanın 10. katından yangın ihbarı alan itfaiye ve polis ekipleri olay yerine geldi. Yangına kısa sürede müdahele eden itfaiye ekipleri alevleri büyümeden söndürdü. İtfaiyenin çalışmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri incelemelere başladı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucu olay mahalinde içinde motor yağı bulunan bir bidon bulundu.

Ekiplerin incelemeleri sonucu apartmandaki dairelerin kapı önlerindeki ayakkabıların çalındığı ve 10. kata getirilerek üzerilerine mazot döküldükten sonra yakıldığı anlaşıldı. Ayrıca, apartmanın otoparkındaki 7 otonun ise lastiklerinin bıçakla patlatıldığı tespit edildi.

Tespitler sonucu soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri apartman kapıcısı R.A.'yı (34) şüpheli tavırları nedeniyle gözaltına aldı. Polis ekipleri tarafından sorgulanan R.A.'nın ifadesinde " Ayakkabıları ben yakmadım. Yan apartmanın kapıcısı H.Y. bir yıl önce benim çalıştığım apartmanda çalışıyordu. Bir süre sonra apartmandaki insanlar daire önlerindeki ayakkabıları çaldığı iddiasıyla H.Y.'yi işten çıkarmışlar. H.Y.'de(44) bana devamlı bu işi sevmediğini söylerdi. 'Bir gün başka bir iş bulunca bu insanlardan intikam alacağım.' diye dert yanardı." dediği öğrenildi. R.A.'nın ifadesi üzerine yan apartmanın kapıcısı H.Y.'de gözaltına alındı. H.Y.'nin hakkındaki suçlamaları redettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan 2 kapıcı polis merkezindeki sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious