Kapıkule'de 2 kilometre gurbetçi kuyruğu

Kapıkule'de 2 kilometre gurbetçi kuyruğu.12531
  • Giriş : 25.07.2008 / 11:32:00

Avrupa'nın değişik ülkelerinde çalışan Türk işçileri, çalıştıkları ülkelere dönüş için geldikleri Kapıkule Sınır Kapısı'nda uzun kuyruklar oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edirne Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Kapıkule, Hamzabeyli, İpsala ve Pazarkule Sınır Kapıları'ndan son 24 saatte 4 bin 663 otomobille 31 bin 967 yolcu geçti.

Yetkililer, Türk işçilerinin yurt dışına çıkışlarında Kapıkule'de yoğunluk oluşturdukları için Hamzabeyli ve Pazarkule Sınır Kapısına yönlendirdiklerini bildirdi.

Bu arada, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan çıkış yapacak gurbetçiler yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri, yurt dışına çıkış yapmak isteyen gurbetçileri, yoğunluğun daha az olduğu gümrüklere yönlendiriyor.

Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki kuyruklarda ise düzenin bozulmaması için sürekli anonslar yapılarak gurbetçiler uyarılıyor.

-''GURBETÇİLERİN YOL ÇİLESİ BİTMEZ''-

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak üzere kuyrukta bekleyen Mustafa Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 saat boyunca gümrükten çıkış yapmak üzere beklediğini ve sıkıntılara bir türlü çare bulunmadığını öne sürdü.

Hamit Abdioğlu ise, her yıl aynı sorunla karşılaştıklarını belirterek, yetkililerden sorunlara çözüm bulmasını istedi.

Türkiye'den başka hiçbir ülke gümrüğünde bu tür sorunla karşılaşmadıklarını ifade eden Abdioğlu, ''Ne yapacağımızı şaşırdık. Kendi vatanımızda çaresiz kaldık'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*