Kapıkule'de 66 kilo eroin ele geçirildi

Kapıkule'de 66 kilo eroin ele geçirildi.26357
  • Giriş : 05.01.2008 / 13:15:00

KAPIKULE Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen tekstil, otomobil parçası ve minibüs yüklü TIR'da 66 kilo 310 gram eroin ele geçirilirken 16 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kapıkule Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık ekipleri, Bursa'dan yüklediği tekstil, otomobil parçaları ve minibüs yükünü Avusturya, Hollanda ve Belçika'ya taşıyan M.G. yönetimindeki 34 EL 9855 çekici ve 34 EL 9856 dorse plakalı TIR'ı şüphe üzerine gümrük sahası içinde durdurdu.

Yapılan ‘risk analizi'nin ardından X-Ray cihazına yönlendirilen TIR'ın yükünde yoğunluk tespit edilmesi üzerine Muhafaza Müdürlüğü'ne ait ‘Bak' isimli narkotik dedektör köpeği ikinci arama yaptı. Bak'ın yoğun tepki vermesi üzerine TIR hangara çekilerek ince aramaya alındı. TIR içindeki minibüsün ön tamponunu söken ekipler 2 spor çanta içinde 129 paket halinde daralı ağırlığı 66 kilo 310 gram eroin ele geçirdi. Eroinle ilgili TIR sürücüsü gözaltına alındı ve ifadesi doğrultusunda operasyon genişletildi.

Operasyon kapsamında Bursa Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri ile birlikte ortak çalışma sürdüren Edirne Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, şoför M.G. ile birlikte Bursa'da eroinle ilgili C.D., İ.M., F.A., E.Ç., S.Ö., A.A., M.D., A.K., H.K., İ.Y., Y.B.A., H.G., N.Ç., M.Y., ve S.Ç.'yi gözaltına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious