Kapıkule'deki eroin operasyonu

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Ele geçirilen 565 kilogram eroin olayına karıştığı belirtilen ihracatçı firma sahibi K.A, Edirne Adliyesine teslim olduktan sonra, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, 8 Şubat 2007 tarihinde TIR Gümrük sahasına gelen ve Hollanda'ya gittiği belirtilen TIR'da ele geçirilen 565 kilogram eroini taşıyan firmanın sahibi olduğu belirtilen K.A, firma avukatı Mehmet Doğan Özdiler ile Edirne Adliyesine gelerek, teslim oldu.

K.A'nın Cumhuriyet Savcılığına verdiği ifadesinde, ele geçirilen eroinle ilgisinin olmadığını, İran vatandaşı A.E'den pizza kutuları içinde sigara ve içki
taşıma işi için 10 bin Avro komisyon alarak anlaştıklarını iddia ettiği belirtildi. K.A'nın ifadesinde ayrıca, olayı basında çıkan haberlerden
öğrendiğini ve bunun üzerine İzmit'te bulunan yakınlarının yanına kaçtığını ve daha sonra teslim olmak için geldiğini söylediği ifade edildi.

K.A, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

TIR Gümrük sahasına 8 Şubat 2007 tarihinde gelen ve Hollanda'ya gittiği belirtilen TR-T 358113 numaralı pasaport hamili ve I.B'nın sürücülüğünü yaptığı bir firmaya ait TIR'da, 42 pizza kutusu içinde 565 kilo 14 gram eroin ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious