Kapıkule'deki inşaatlara onay çıktı

Kapıkule'deki inşaatlara onay çıktı.10305
  • Giriş : 23.07.2008 / 18:41:00

Edirne Belediye Meclisi, bir süre önce Kapıkule'deki inşaatların ruhsatsız oldukları gerekçesiyle mühürlenen Kapıkule Sınır Kapısının imar planını onayladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir süre önce Kapıkule'deki inşaatların ruhsatsız oldukları gerekçesiyle mühürlenmesi üzerine Belediye Meclisi, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi başkanlığında olağanüstü toplandı.

Kapıkule'deki modernizasyon çalışmaları çerçevesinde, bazı inşaatların ruhsatı olmadığı gerekçesiyle mühürlendiğini anlatan Sedefçi, ''Ruhsatlandırılması istenen tüm yerler, TOBB tarafından Edirne Belediye Meclisine iletildi. Kanun gereği ruhsatsız olan inşaatlarla ilgili belli bir ceza verilecek. Kimseyi üzerek iş yapmak istemiyorum. Kapıkule'deki inşaatlar kamu menfaati olan bir iştir. Makul bir rakamla çözüm için uğraşacağız. Bugün tır parkları hariç tüm inşaat yerlerinin yapımının önünü açtık. Yasallaşma için fırsat yaratıldı'' dedi.

Sedefçi, bir ay içinde Kapıkule Sınır Kapısında ruhsatsız yerlerin ruhsatının alınabileceğini bildirdi.

Yapılan oylama sonucunda, Kapıkule Sınır Kapısının imar planı onaylandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) Yap-İşlet-Devret modeliyle 30 yıllığına devredilen ve daha sonra yenileme çalışmalarına başlanan Kapıkule Sınır Kapısındaki inşaatlar, büyük bölümünün ruhsatsız olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde Edirne Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*