Kapısına bırakılan bebeği, doğum günü şakası sandı

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Isparta'da, 10 gün önce doğduğu tahmin edilen bir bebek kapı önüne bırakıldı. Kahvaltı yapan ailenin zilini çalan şahıs bebeğini bırakıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gardiyan olarak görev yapan Ali Şimşek, doğum günü olduğunu söyleyerek bebekle şaka yapıldığını sandığını söyledi.
Bebek bırakma olaylarına sabahın erken saatlerinde bir yenisi daha eklendi. Isparta'nın Zafer Mahallesi'nde bulunan bir evin kapısının önüne bu sabah bir bebek terk edildi. Isparta Cezaevinde gardiyan olarak çalışan Ali Şimşek'in 156'ncı Caddedeki 106 numaralı evinin önüne 10 gün önce doğduğu tahmin edilen bir kız bebeği bırakanlar zili çalarak kaçtı. Zil sesiyle kapıyı açan Çimen Şimşek, karşısında kimseyi göremeyince kapının önündeki bebeği fark ettiğini belirtti. Kısa bir şaşkınlık yaşadığını söyleyen Şimşek, "Kapının önünde bebeği görünce önce bunun bir şaka olduğunu zannettim. Sonra bebek kımıldayıp ağlamaya başlayınca eşime haber verdim. 5 dakika falan bekledim, şoka girdim." dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri soruşturma yaparken, bebeğe verilmek için ev sahibi Şimşek'ten süt istendi. Ağlamaya devam eden minik kız, çevredeki polislerin ilgi odağı oldu. Bu sırada görevli bir başkomiser bebeği kucağına alınca minik kız ağlamayı kesti. İki çocuğu olduğunu söyleyen anne Şimşek, böyle bir olayı kesinlikle doğru bulmadığını ifade ederek, şaşkınlığını dile getirdi.

Elinde bir bardağa süt koyan Şimşek, çay kaşığıyla bebeğe süt içirmeye çalıştı. Gardiyan Ali Şimşek'in ise doğum günü olduğu öğrenilirken, "36 yaşıma bastım, herhalde doğum günü hediyesi." diye espri yaptı.

Bebeği bırakarak kaçan kişiyi gören çevredekiler tarafından verilen eşkal üzerine polis geniş çaplı bir araştırma yaptı. Çevredeki sağlık ocakları, taksi ve otobüs duraklarında şahısla ilgili araştırma yapan polis, yakın bölgelerde vatandaşlar üzerinde inceleme yaparken, şehir çıkışlarında da trafik ekipleri şüpheli şahıslar ve araçlar üzerinde araştırma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious