Kapkaç bahanesiyle patronunu dolandırdı

Kapkaç bahanesiyle patronunu dolandırdı.15189
  • Giriş : 24.03.2008 / 16:33:00

Üç ayrı suçla ilgili 30 yıl hapse mahkum olan ve şartlı salıverme yasasıyla tahliye olan Niyazi K. isimli şahıs, kapkaç bahanesiyle çalıştığı işyerinin patronunu dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşçilerin haftalıkları olan 23 bin 550 Euro ve 26 bin YTL'yi bankaya yatırırken beraber plan kurdukları iki arkadaşı tarafından sözde kapkaça uğradığı ileri sürülen Niyazi K., bankanın güvenlik kamera kayıtları sayesinde yakayı ele verdi.

Ümraniye DES Dökümcüler Sanayi Sitesi Güven Press Döküm Şirketi'nde 5,5 yıldır para getir götür işlerini yapan Niyazi K.'nın (41), işçilerin parasını bankaya yatırırken kapkaça uğradığını söylemesi üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında DES Sanayi Sitesi'nde bulunan ve olayın önünde gerçekleştiği Garanti Bankası'nın güvenlik kamera kayıtları incelemeye alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin, kamera kayıtlarını incelerken duydukları şüphe üzerine kapkaça uğradığını ileri süren Niyazi K.'yı sorguya aldıkları öğrenildi. Zanlı'nın, 3 ayrı suçlama ile yargılandığı mahkemeden 30 yıl hapse mahkum edildiğini ancak şartlı salıverme yasasıyla 5,5 yıl önce tahliye olduğunu ve Hakan Aşarı'nın yanında çalışmaya başladığını söylediği öğrenildi.

Zanlı Niyazi K.'nın, daha önceden tanıdığını ileri sürdüğü Ramazan D.(27) ve Seyfettin D.(37) ile birlikte içip eğlendiklerini, sohbet sırasında da çalıştığı yerdeki işçilerin parasını bankaya yatırırken kendisini kapkaç ediyormuş gibi göstererek paraları alıp kaçmayı ve sonra da paylaşmayı teklif ettiklerini itiraf ettiği ileri sürüldü. İki çocuk babası Niyazi K.'nın, paraya sıkıştığını ve kredi kartına 10 bin YTL borç biriktiğini söylediği, bu yüzden de teklifi kabul ettiğini söylediği öne sürüldü. Dün sevk edildiği Ümraniye Adliyesi'nde tutuklanarak cezaevine gittiği öğrenilen Niyazi K.'nın, güvenlik kamera kayıtlarında bankaya geldiği, ancak kendisini kapkaç etmelerini beklediği arkadaşlarının gelmemesi nedeniyle 3 dakika kadar banka ile otomobili arasında oyalandığının görüldüğü iddia edildi.

Zanlı mutemet Niyazı K.'nın ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan arkadaşı Ramazan D.'nin ise sohbetleri sırasında Niyazi K. tarafından kendilerine böyle bir teklif geldiğini söylediği belirtildi.

Zanlı Ramazan D., işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ümraniye Adliyesi'ne sevk edilirkin diğer zanlı Seyfettin D.'nin ise arandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious