Kapkaç zanlısı polisin kaza kurşunuyla yaralandı

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Kartal'da vatandaşın cep telefonunu çalan hırsız yaşanan kovalamaca sonucu polis tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay Kartal'da meydana geldi. Kartal Caddesi'nde yürümekte olan bir vatandaşın cep telefonunu alarak hızla olay yerinden kaçmak isteyen Reşat K. devriye görevi yapan polis memuru tarafından fark edildi. Kendisini yakalamak isteyen Kartal İlçesi Trafik Denetleme Büro Amirliği'nde görevli olan Erdinç Kaya adlı polis memuruna bıçak çekerek "Beni teslim alamazsın verilmiş infaz kararım var." dedi. Kapkaç zanlısı ile polis memuru arasında arbede yaşandı. Yaşanan boğuşma sırasında polis memuru Erdinç Kaya'nın silahından kazaen çıkan kurşun Reşat K.'nın sol omzuna isabet etti. Ambulans ile Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Reşat K. tedavi altına alındı. K'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Zanlının savurduğu bıçak darbeleri ile hafif şekilde yaralanan polis memuru ise Kartal SSK Hastanesi'nde ayakta yapılan sağlık müdahalesinden sonra taburcu edildi.

Çeşitli suçlardan sabıkasının bulunduğu öğrenilen Reşat K'nın yapılan üst aramasında iki adet çalıntı çek ile bir miktar esrar maddesi ele geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious