Kapkaça çözüm sivil motosiklet timleri

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile kısa süre önce İzmir'e atanan çiçeği burnunda İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, kenti ve personelini tanımak için hızlı bir çalışma temposuna girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sokaklardaki travestileri belirli barlarda toplayacaklarını söyleyen Çapkın, sokaklarda travestilerin kalmayacağını ifade etti. Her gün saat 04.00'e kadar yardımcılarıyla birlikte ayakta olacaklarını da kaydeden İl Emniyet Müdürü Çapkın, "Biz ayakta olduğumuz sürece memurlarda daha istekli çalışır." dedi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Hüseyin Çapkın, yeni görev yerinde çalışmalara hızlı bir şekilde başladı. Çiçeği burnunda müdür gece yardımcılarıyla birlikte gece mesaisine çıktı. Çapkın, her akşam değişik karakolda, müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdürleri ve şube müdürleriyle toplanarak kentin sorunları hakkında toplantı yaptıklarını ve 18 yıldır görev yaptığı bütün illerde bu şekilde çalıştığını kaydetti.

Bu toplantılarla İzmir'e ve İzmirliye en iyi nasıl hizmek edeceklerini konuşacaklarını belirten Çapkın, Yamanlar Karakolu'nu ziyareti sırasında basın mensuplarını sorularını cevaplandırdı.

Çapkın, öncelikle kentteki kapkaç ve travestiler gibi 2 önemli soruna çözüm bulmaya çalışacaklarını belirtti. Travestilerin sokaklardan temizlenmesi gerektiğini söyleyen Çapkın, "Travestileri artık belirleyeceğimiz barlarda toplayacağız. Sokaklarda ve caddelerde artık müşteri bekleyen travesti olmayacak. Bu şekilde insanlar aileleriyle sokakta rahat rahat dolaşabilecek. Ancak bu konuda sadece bizim yapacağımız çalışmalar yetmez. Herkese görev düşüyor." şeklinde konuştu.

Kapkaçın önüne geçmek için ekip sayısını artıracaklarını da ifade eden Müdür Çapkın, kapkaçı en aza indirmek için sokaklardaki ekip sayısını artıracaklarını ve sivil motorsiklet timleri oluşturacaklarını kaydetti.

Hüseyin Çapkın, "Kapkaççı, resmi ekibi görünce haliyle kaçıyor. Önemli olan suçlunun, polisi görmeden polisin suçluyu görerek yakalamasıdır. Bunun için de sivil motosikletli huzur timlerini kuracağız." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious