Kapkaççı, önüne polis çıkınca bayılma numarası yaptı

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de yaşlı bir vatandaşın çantasını çalıp kaçmaya başlayan kapkaççı, önüne polis çıkması üzerine yakalanacağını anlayınca bayılma numarası yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak, arkadan koşan mağdur şahsın gelmesiyle kapkaççının numarası ortaya çıktı.
Alınan bilgiye göre, Tekin Apaydın(57) adlı emekli vatandaş Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Köprübaşı Caddesi üzerinde bir büfeden gazete aldığı sırada Ümit P.(35) adlı kapkaççının saldırısına uğradı. P., Apaydın'ın kolunu dirseğinden bükerek elindeki çantasını almaya çalıştı. Şehrin en kalabalık noktalarından olan caddede gerçekleşen olayda Apaydın kapkaççıya karşı koymak istedi ancak başaramadı. Çantayı kapan P. kalabalık arasından hızla kaçmaya başladı. Bu sırada Apaydın ve çevredeki vatandaşlar kapkaççının peşine düştüler. Cadde boyunca kaçmaya devam eden P., Gima Kavşağına geldiğinde ise kavşakta bekleyen polis ekibini gördü. Bir anda telaşa düşen kapkaççı arkadan da mağdur ve vatandaşların geldiğini görünce yakalanacağını anladı ve kendisini yere bırakarak bayılma numarası yaptı. P.'nin önce kapkaççı olduğunu anlamayan polis ekibi rahatsızlandığını düşünerek telsiz anonsuyla olay yerine 112 Acil Servis'in gelmesini istedi. Şahsın tansiyonunun düştüğünü düşünen polis müdahale etmek istedi, ancak bu sırada koşarak gelen mağdur ve bazı vatandaşlar P.'nin kapkaççı olduğunu söyleyerek darp etmek istediler. Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından polis kapkaççıyı vatandaşların elinden zor kurtardı.

Polis, numarası ortaya çıkan kapkaççıyı hemen polis otosuna aldı ve ambulansın gelmesine gerek kalmadığı anonsunu yaptı. Hastaneye götürülen P.'nin yapılan muayenesinde hiçbir şeyinin olmadığı ortaya çıktı. Gazete aldığı sırada birden birinin kolunu bükmeye başladığını ifade eden Apaydın, "Önce bir arkadaşım şaka yapıyor zannettim. Sonra baktım tanımadığım biri çantamdan asılıyor. Karşı koymak istedim ama gücüm yetmedi. Çantayı alıp kaçmaya başladı. Olayı gören vatandaşlarla peşine düştük. Polisi görüncede bayılma numarası yapmış. Çantayı alıp içini kontrol ettik. Gözlüğüm ve cep telefonum kırılmış. Evraklar ve 250 YTL para vardı. Evraklar duruyor, para alınmış. Kapkaççının üzerinden de çıkmadı. O arada parayı bir yere mi attı, birine mi verdi anlayamadık." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious