Kapkaççılar, boş çantayı geri verdi

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Kapkaç yaptıkları çanta boş çıkanca çantayı sahibine gönderdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak çantanın içerisiden kıymetli bir şeyler çıkmadığını gören kapkaççılar, çantayı küçük hırsızlarla geri gönderdi. Taksiyle çantayı sahiplerine geri getiren iki küçük kapkaççı, ailenin kendilerini tanımaları üzerine yakalandı.
Edilen bilgiye göre olay saat 18.00 sıralarında TEM Otoyolu Maslak mevkiinde meydana geldi. GDY 05 plakalı Mercedes marka otomobiliyle Türkiye üzerinden İsveç'e giden Elbinni Muhammed ve ailesi, TEM Otoyolu'nda Harp Akademileri Tüneli'ne gelmeden plakası alınamayan Opel marka bir otomobil tarafından durduruldu. Otomobildeki ikisi çocuk 4 kişi, Elbinni Muhammed'in otomobilinde daha inmeden arka tekerini patlattı. Kimliği belirsiz şahıslar, otomobilinin tekerini Elbinni Muhammed'e gösterdikleri sırada, Suriyeli ailenin dalgınlığından faydalanan iki küçük çocuk, ailenin bir çantasını alarak Opel marka araca koştu. Çantanın alındığını fark eden şahıslar, daha sonra otomobile binerek hızla olay yerinden uzaklaştı.

Okmeydanı'na geldiklerinde çantada kıymetli bir şeylerin bulunmadığını fark eden kapkaççılar ise şaşkına döndü. Olaya karışan iki küçük kapkaççıyı bir taksiye bindiren saldırganlar, içerisinde resmi belgelerin bulunduğu çantayı sahiplerine geri gönderdi. 34 TAR 93 plakalı otomobille Suriyeli ailenin yanında duran küçük kapkaççılar, çantayı Muhammed ailesine verdi. Küçük kapkaççıları tanıyan Elbinni Muhammed, taksi şoförü Ayhan Gökçe ile birlikte çocukları alıkoydu.

Taksi şoförü Ayhan Gökçe, iki gencin çocukları Okmeydanı'ndan taksiye bindirdiklerini belirterek, "Bunlar gidecekleri yeri biliyorlar. Yolda adres karışıklığı oldu. Çocuklar ödemeli olarak cep telefonumdan onları aradı. Onlarda beni aradı, bu yeri tarif ettiler. Çantayı aileye verince turist, kapkaççıları tanıdı. Bende takside alıkoydum" dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri küçük hırsızları alarak polis merkezine götürdü. Lastiği patlayan otomobil ise çekici marifetiyle olay yerinden götürüldü.

Polis ekipleri olaya karışan diğer kapkaççıları yakalamak için araştırma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious