Kapkaççılara halı saha da operasyon!

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Beyoğlu'nda bulunan bir halı sahaya polis ekipleri akşam saatlerinde Özel Harekat Timleri desteğinde operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahısların tümü gözaltına alınırken çok sayıda silah ile delici ve kesici alet ele geçirildi. Gözaltına alınan kişilerin büyük bir kapkaç çetesinin üyeleri oldukları, Beyoğlu, Beşiktaş ve Şişli bölgesinde yaklaşık 200 kapkaç olayının faili oldukları öne sürüldü.
Edinilen bilgiye göre operasyon 16:45 sıralarında başladı. Beyoğlu Dolapdere Caddesi Ömer Hayyam Yokuşu grişinde bulunan bir halı sahada Futbol maçı yapan şahıslara yönelik polis ekipleri tarafından operasyon düzenledi. Kar maskeli Özel Harekat Timleri'nin desteğinde Asayiş Şube'ye bağlı Yunus Ekipleri, Dolandırıcılık, Gasp Büro Amirliği, Organize İşler Şube Müdürlüğü, Bomba İmha Ekipleri, Çevik Kuvvet ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı yaklaşık 200 polis operasyona katıldı. Alınan bir istihbaratı değerlendiren polisler, maç oynandığı sırada halı sahayı dört bir yandan kuşatarak sahaya girdi. Polis ekipleri, maç yapanları ve onları izleyen şahısları yere yatırıp kelepçeleyerek etkisiz hale getirdi. Yunus ekipleri de çevredeki vatandaşlar ve araçlarda arama yaptı. Halı sahaya giren bütün yollar polis ekiplerince kapatılırken, halı sahanın otoparkında bulunan araçlar didik didik arandı.

Operasyonda 30 kişi elleri kelepçeli olarak halı sahadan çıkarıldı ve otobüslere bindirildi. Şahısların üstlerinde, soyunma odalarında ve araçlarında yapılan aramalarada, çok sayıda silah, kesici ve delici alet bulundu.

Emniyet yetkilileri, gözaltına alınan şahısların büyük bir kapkaç çetesinin üyesi olduklarını açıkladı. Diyarbakırlı oldukları, Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli bölgesini mesken edindikleri kaydedilen zanlıların 200 civarında kapkaç olayının faili oldukları öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious