"Kapris yapmam iş yaparım"

  • Giriş : 12.02.2008 / 18:55:00

Fenerbahçeli futbolcu Maldonado, Appiah ile kıyaslanmasının kendisi için bir sorun oluşturmadığını belirterek, "Nerede verimli olacağımı, nasıl oynayacağımı biliyor ve kendimi iyi tanıyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maldonado, Samandıra’daki tesislerde antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Oynadığı ilk maçın ardından Appiah’ın yerini dolduramayacağı şeklinde bir izlenim bıraktığının ileri sürülmesi ve "Appiah ile kıyaslanmak sizde baskı yaratır mı?" sorusu üzerine Maldonado, "Kesinlikle bir baskı yok. Brezilya’da oynadığım şekilde burada çalışmalarımı devam ettireceğim. Nerede verimli olacağımı nasıl oynayacağımı biliyor ve kendimi iyi tanıyorum. Dolayısıyla benim için böyle bir sorun yok" şeklinde yanıt yerdi.

"BU SEVGİYE FUTBOLUMLA VE İŞİMLE KARŞILIK VERMEK İSTİYORUM"
Fenerbahçe’de her şeyin iyi gittiğini ve her geçen gün takım arkadaşlarına alıştığını ifade eden Maldonado, ilk kez forma giydiği Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçının da kendisi açısından güzel geçtiğini kaydetti.

Takım arkadaşlarının seviyesine ulaşmaya çalıştığını belirten Maldonado, bunun için çok çalışması gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti: "Her şey çok iyi gidiyor ve her geçen gün takım arkadaşlarıma daha iyi alışıyorum. Onlar da bana çok yardımcı oluyorlar. Taraftarlar beni gerçekten çok iyi karşıladılar. İsmimi söylemeleri ayrıca mutlu etti beni. Ben de bu sevgiye futbolumla ve işimle karşılık vermek istiyorum. Önümüzde önemli bir periyot var, burada da takım olarak başarılı oluruz umarım."

Yabancı kontenjanı nedeniyle yedek kalması durumunda bunu sorup yapıp yapmayacağı sorusuna ise Maldonado, "Kesinlikle öyle bir problem yok kafamda. Eğer kenarda oturmam gerekiyorsa tekrar bana şans gelmesi için beklerim. Bu şansın bana gelmesi için de daha çok çalışırım" yanıtını verdi.

"TEK RESMİ TEKLİFİ FENERBAHÇE YAPTI"
Maldonado, Kendisine İngiltere ve İspanya’dan da transfer teklifleri olduğunu, ancak tek resmi teklifi Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığını bildirdi. Sarı-lacivertli futbolcu transferiyle ilgili, "Buraya gelmeden önce İngiltere ve İspanya’dan teklifler olduğu konuşuluyordu. Ama resmi teklif yapan tek kulüp Fenerbahçeydi. Ben de menajerimle değerlendirmeye aldım ve buraya gelmeye karar verdim. Şimdi düşünmem gereken burada nasıl faydalı olabilirim ve kendimi nasıl gösterebilirim" diye konuştu. Geçen sezonlarda geçirdiği sakatlıklarla ilgili de bilgi veren Maldonado, 1-2 sezon ayak bileğindeki bağlarda problem olduğunu ve böyle oynadığını, ancak Libertadores Kupası öncesi ameliyat geçirdiğini belirterek, "Onun haricinde her oyuncunun yaşayacağı ufak tefek sakatlıklar oldu. Şu anda kendimi iyi hissediyorum. Olmamam için herhangi bir neden yok" dedi.

Maçlarda daha çok, kısa ve garanti pasları tercih etmesiyle ilgili soruya Maldonado, "Benim oyun stilim bu. Yaklaşık 2 ay Futbol oynayamamıştım. Böyle bir maçta yer alamamıştım. Daha çok topu kapmaya çalışan, arkadaşlarına savunmada yardımcı olan, geriden çıkışlarda da onlara iyi pozisyonlar hazırlayan bir Futbol stilim vardır" dedi. Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. turunda Sevilla ile yapacakları maçları da değerlendiren Maldonado, "Çok önemli bir turnuva. Avrupa’nın en iyi takımlarıyla oynuyorsunuz. Fenerbahçe’nin tarihinde ilk kez buraya kadar geldiğini biliyorum. Bu turu da geçip tarihe tekrar katkıda bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe hakkındaki bilgileri gelmeden önce Brezilyalı futbolcu arkadaşlarından edindiğini belirten Maldonado, "Fenerbahçe çok büyük bir kulüp gerçekten. Takım çok iyi. Kariyerim açısından da önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum. Bu fırsatı değerlendirip kendi futbolumu göstermek istiyorum" şeklinde sözlerini tamamladı. Bu arada Maldonado, röportajın ardından fotoğraf çektirmek istemedi ve tesislere girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious