Kaptanı çıldırtan sözler!

Kaptanı çıldırtan sözler! .10465
  • Giriş : 12.09.2007 / 16:58:00
  • Güncelleme : 12.09.2007 / 17:05:03

İbrahim Üzülmez, eski takım arkadaşının iddialarına ateş püskürdü: Yasin önce kendi çöplüğüne baksın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Nereden çıktı şimdi?"
Beşiktaş'ın 100. yılında şampiyonluk yaşayan isimlerden olan Yasin Sülün"ün dün yayınlanan olay sözleri, ortalığı karıştırdı. Birçok internet sitesi, bu habere geniş yer verirken, Siyah-Beyazlı camiada en büyük tepki kaptan İbrahim Üzülmez"den geldi. Samsun maçında kırmızı gören isimlerden olan İbo, “Yasin bunları söylediyse, kendini ele vermiş. Neden daha önce konuşmadı. Şimdi mi aklı başına gelmiş. Önce kendi çöplüğüne baksın'' dedi.
"Laf değil iş üretsin"

Eski takım arkadaşının saçmaladığını ve insanların kafasını karıştırdığını vurgulayan yıldız futbolcu, “Laf değil iş üretsin. Ne yapmış, nerelerde oynamış da böyle çamur atma cüretini gösterebiliyor. Akıllı olsun... Beni ya da bir başkasını kastetmiş, bu önemli değil. Varsa bir yarası, adam gibi delikanlıca açıklasın da herkes öğrensin. Kendi başarısızlığını başka yere çekmesin. İşine baksın da görelim Yasin Sülün kimmiş'' ifadesini kullandı.

..Ve diğer konular

Hakkındaki eleştirilere de yanıt veren İbrahim, “Bırakın Türkiye"yi, dünyada benim kadar çok bindiren bir sol kanat oyuncusu var mı? Yok, olamaz da... Orta yapamadığını söylüyorlar. Ben sürekli bindirip, 2 orta yapıyorum. Diğerleri bunu yapamıyor. Carlos"un kafasına top çarptı gol oldu, adamı kahraman yaptılar. Yıllardır oynuyorum, milli takımda da varım hala arkamızdan sallıyorlar. İkinci bir İbrahim Üzülmez yok'' diye konuştu.

Yasin Sülün'ün sözleri olay yarattı. Beşiktaş"ın eski futbolcusunun yaptığı açıklamalar gündeme damgasını vurdu.3 yıl sonra gelen itiraf, internet sitelerinde geniş yer bulurken, Kara Kartal"ın tepkisi de sert oldu

Ne demişti?

8 puanlık avantaja rağmen şampiyonluğu kaçırmamız kabus gibiydi. 5 kırmızı kart gördüğümüz Samsun maçında oyundan bilerek atılan arkadaşlarım oldu. Ancak nedense bunun cezası da olmadı.

Halt etmişsin sen

Üzüldüm, çok üzüldüm... O gün suçlanması gereken biri varsa, o da Cem Papila"dır. Bir o müsabakadaki kartlarına bakın, bir de ondan sonra yönettiği Fenerbahçe maçlarındakilere... Zago, İbrahim Üzülmez ve İlhan Mansız... O dönem başında MHK tarafından hakemlerin önüne öyle bir atıldılar ki, her maç onlar potansiyel suçluydu. Hele İbrahim Üzülmez"in atılması, bir skandaldı. Pancu"nun ki bir dakika önce verilmeyen faulün tepkisiydi. Ahmet Yıldırım"ın kırmızı kartını Cem Papila gösterirken bile “Ben ne yaptım?'' diye bin pişman olmuştu. Bunları şunun için söyledim. Yasin kardeşim bu camianın içinden şu son iki senenin dışında en son gelen alt yapı oyuncularından biriydi. Beşiktaş duruşuna en yakın kişilerden biriydi. Yakışmadı sana. O gün yalnız İlhan Mansız için bunu kullanabilirsin. Haklısın, ama artık 4 atılmış, 5 atılmış oyun 85. dakikaya gelmiş önemli miydi? Önemli olan bir şey var; yersiz zamansız, faal bir futbolcuyken, Kasımpaşa"ya nasıl iyi bir hizmet vermem gerekir diye düşünmen gerekirken, böyle bir açıklama yapman, çok yanlıştı.

Atma Yasin din kardeşiyiz!

Beşiktaş"ın altyapısından gelen Yasin Sülün"ü çok iyi tanırım. Rumeli Kavağı"ndan Fulya"ya gelirdi. Bazen, bankada çalışan ablasının servisi, bazen de, belediye otobüsü ile. Dönemin altyapı komite başkanı Ömer Çimen ve arkadaşlarının yardımları ile bu olumsuzluk ortadan kaldırıldı. Tıpkı takım arkadaşı Nihat Kahveci gibi.
Toshack; A takıma çıkardı. Son derece saygılı, genç yetenek... Ama kısa sürede değişti, bozuldu! Kendini Sergen"in, Oğuz"un yerine koydu. Belki onları bile geçerdi. Çalışmadı. Sadece konuştu. Ahmet Hamoğlu; 800 bin doları verince zıvanadan çıktı! Ve gönderildi.
Şimdi çıkıp etiketini taşıdığı Beşiktaş"ı karalıyor. İhanet ediyor. Demek istiyor ki, “Şampiyonluğu kart gören oyuncular sattı'' Vay anasını! Yasin bu kadar atma. Madem öyleydi; neden sustun? Bu suskunluk eğer varsa, suça iştirak değil mi? Elinde delilin, belgen var mı? Bunu kariyer yapmamana bağlıyorum. Ya iddialarını ispatla, ya da çıkıp özür dile. Derhal! Sana bu yakışır.

Aklını başına al

Yasin iyice saçmalamış. Konuşmaya bile değmez. Gelmiş geçmiş bir olay. Şimdi mi aklı başına gelmiş. Beşiktaş"ta hangi oyuncu bilerek kart görebilir. Beşiktaş"ta hangi oyuncu takımını, arkadaşlarını satar. Adamı dar ağacına asarlar. Yasin aklını başına alsın önce. Buradan yetişen bir oyuncu. Yarın öbür gün, antrenör olur, menacer olur, başka türlü görev alabilirdi. Geriye değil, ileriye baksın. Neden hâlâ Beşiktaş"ta olmadığını kendisi izah etmiş. Üzüldüm onun adına. İyi bir çocuktu, bozulmuş. O maçta İlhan, hükmen yenilgi kararı çıksın diye bilerek kart gördü. Olay bundan ibaret.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious