Kaptı kaçarken minibüsün altında kaldı

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Mersin'de park halindeki bir otomobilin camını buji ile kırarak içinden aldığı çantayla kaçmaya çalışan kapkaççı, yolcu minibüsünün altında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre 14 yaşındaki Ünal T. plakasını poşetle kapattığı motosikletini yol kenarına bırakarak, İsmet İnönü Bulvarı'nda alışveriş için mağazaya giren Sadi Müderris' isimli doktora ait 33 B 2646 plakalı otomobilin arka camını buji ile kırarak içinde bir miktar para bulunduğu bildirilen çantayı aldı.

Çevredeki vatandaşların olayı görerek kovalaması üzerine, Ünal T., elindeki çantayı atarak yaya olarak kaçmaya başladı. Kaçarken karşı şeride geçmeye çalışan Ünal T.'ye seyir halindeki Erdal Sancar'ın kullandığı 33 M 0776 plakalı minibüs çarptı. Minibüsün altında kalan kapkaççı yaralandı. Kapkaç zanlısı genç, olay yerine çağrılan ambulansla Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sedyeye konan kapkaç zanlısı, kaçmasın diye kolundan sedyeye kelepçe ile bağlandı. Yaralı halde yüzünü kameradan gizlemeye çalışan zanlı, kendisini kurtarmak için uğraşan doktorlara da cevap vermekten kaçındı.

Görgü tanıklarından ismini vermek istemeyen bir vatandaş, olayı şu şekilde anlattı: "Burada motoru ile oyalanıyordu. Ben arkamı döndüğüm an camı kırıp arabanın içindeki çantayı almış. Kendi motoru vardı. Motoru çalıştıramayınca karşıya kaçmaya çalışırken minibüs çarpınca yakalandı."

Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious