Kapusuz: Milletvekilleri milletten kaçamaz

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Kapusuz, ''Milletvekilleri, milletten kaçamaz. Eğer bu konuda tereddüt geçirirseniz, millet sizi içine çeker, bir daha buraya göndermez'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, ''Milletvekilleri, milletten kaçamaz. Eğer bu konuda tereddüt geçirirseniz, millet sizi içine çeker, bir daha buraya göndermez'' dedi.

TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanı seçimi takviminin yeniden belirlenmesi, cumhurbaşkanının halk tarafından 5 artı 5 şeklinde seçilmesi, 25 yaş uygulamasının ilk seçimde geçerli olması, seçim tarihinin belirlenmesine ilişkin AK Parti Grubunun önerisi görüşülmeye başlandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, Cumhurbaşkanı seçim takviminin yenilenmesi kararının alınacağı ve halkın beklentilerine cevap verecek önemli yasal düzenlemelerin yapılacağı önemli bir günün yaşandığını söyledi.

''Halk bunları istediği için buraya getirdik'' diyen Kapusuz, Cumhurbaşkanı seçim sürecini Anayasa Mahkemesine taşıyanların daha sonra ''olay mahkemelik'' dediğini ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Kapusuz, CHP'li milletvekillerinin tepkisi üzerine şöyle devam etti:

''(Seçim) dediniz, şimdi de halktan mı kaçacaksınız? Yoksa seçimi de mi istemiyorsunuz? Birisinin önünüze merdiven koyup, oy almamanıza rağmen sizi Başbakanlığa taşımasını beklemeyin. Böyle bir beklenti içinde olmayın. Milletvekilleri, milletten kaçamaz. Eğer bu konuda tereddüt geçirirseniz, millet sizi içine çeker bir daha buraya göndermez. Milletten uzaklaşan bir anlayışla siyaset yapılmaz.''

Genel Kurulda, AK Parti grup önerisinin görüşülmesine devam ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious