Kar, İstanbul'u ne zaman terkedecek?

Kar, İstanbul'u ne zaman terkedecek?.10076
  • Giriş : 29.01.2008 / 15:02:00

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 9 derece altında...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul'daki kar yağışının, kentin özellikle Anadolu yakasında etkili olması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) görevli meteoroloji mühendisi Ahmet Köse, yaptığı yazılı açıklamada, kar yağışının, İstanbul'un Anadolu yakasında yarın öğle saatlerine, Avrupa yakasında ise yarın sabaha kadar devam etmesinin beklendiğini kaydetti.

Yağışın Anadolu yakasında miktar ve şiddet olarak daha etkili olacağını bildiren Köse, hava sıcaklığının da 31 Ocak Perşembe gününe kadar mevsim normallerinin 9 derece altında seyredeceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Köse, Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava nedeniyle 1 Şubat Cuma gününe kadar gece ve sabah saatlerinde don ve buzlanma görülebileceğine dikkati çekti.

Bu arada, dün gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında ve TEM Otoyolu Ümraniye Elmalı mevkisinde meydana gelen maddi hasarlı kazalar yüzünden trafikte yoğunluk yaşandı.

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Kadir Topbaş'ın, geçen pazar günü saat 22.00'den itibaren Kağıthane'deki AKOM'da çalışmaları yerinde izlediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious