Kar, yarın terk edecek

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Kar yağışının yarın İstanbul'u terk etmesi bekleniyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıldırım, yaptığı açıklamada, sabah başlayan kar yağışının kent genelinde aralıklarla görülmeye devam edeceğini kaydetti. Kar yağışının yarın sabah saatlerinde Avrupa, öğlen saatlerinde de Anadolu yakasını terk edeceğini dile getiren Yıldırım, ''Kar yağışı kentte yarın sabaha kadar aralıklarla devam edecek. Etkili, örtü yapacak kadar yoğun bir kar yağışı beklenmiyor'' dedi.

Yıldırım, boğaz çevresi ve Anadolu yakasında daha fazla kar yağışının görüleceğini belirterek, kar yağışının kentin yüksek kesimlerinde örtü oluşturabileceğini söyledi. Hava sıcaklığının düne göre 7 derece azaldığını ifade eden Yıldırım, hava sıcaklığının bugün en yüksek 3, yarın en yüksek 4 derece, bu gece en düşük eksi 2 derece olmasının beklendiğini kaydetti.

Yıldırım, hava sıcaklığının perşembe günü ise en yüksek 7, en düşük eksi 2 derece olarak tahmin edildiğini vurgulayarak, ''Çarşamba ve perşembe yağış beklenmiyor. Ama bu iki gün don ve buzlanma tehlikesi var. Vatandaşlarımızın don ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuyoruz'' dedi.

KAR YAĞIŞI KENTTE ETKİLİ OLMADI

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yetkilileri, bu sabaha karşı başlayan kar yağışının henüz kentte etkili olmadığına bildirerek, ana arterler, E-5 kara yolu, meydanlar, okul, cami, büyük alışveriş merkezlerinin önleri, otobüs durakları, metro, tren, vapur iskeleleri önleri, alt ve üst geçitlerde de ekiplerin bulundurulduğunu kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious