Kar, yolcu otobüsünü rehin aldı

Kar, yolcu otobüsünü rehin aldı.12654
  • Giriş : 29.01.2008 / 14:24:00

Yoğun yağış nedeniyle otobüse ulaşılamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aksaray-Nevşehir karayolunda mahsur kalan yolcu otobüsüne ulaşılamıyor. Aksaray Valisi Buyuran, ulaşıma kapanan Aksaray-Konya ve Aksaray-Adana karayollarının açıldığını söyledi.

Aksaray-Nevşehir karayolunda mahsur kalan yolcu otobüsüne ulaşılamıyor. Aksaray Valisi Sebati Buyuran, yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Aksaray-Konya ve Aksaray-Adana karayollarının açıldığını söyledi. Ancak yoğun tipi nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra düştüğü Aksaray-Ankara ve Aksaray-Nevşehir karayollarının halen ulaşıma kapalı olduğunu belirten Buyuran, ''Olumsuz koşullar nedeniyle bu yollarda karayolları ekiplerimiz çalışma yapamıyor.

Aksaray-Nevşehir karayolunun 21. kilometresinde bir yolcu otobüsü küçük bir kazaya karışmış. Camları kırılmış ve mahsur kalmış. Telefonla irtibat sağladık. Durumları iyi ama otobüsün camının kırık olması yolcuları etkiliyor'' dedi. Buyuran, aynı yolda mahsur kalan başka bir otobüsün yolcularının yakındaki bir köye ulaşmasının sağlandığını belirterek, diğer otobüse de ulaşmaya çalıştıklarını ancak yoğun tipinin şu aşamada kurtarma çalışmalarına engel olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious