Kar, yolu kapattı... Fatura polise kesildi!

Kar, yolu kapattı... Fatura polise kesildi!.10830
  • Giriş : 25.12.2008 / 20:44:00

Düzce Valisi Bülent Kılınç, dün Bolu Dağı ve Bolu Dağı Tüneli girişinde yolun uzun süre kapanmasıyla ilgili olarak bölgede görevli polisler hakkında soruşturma başlattıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kılınç, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün öğleden sonra yoğun kar yağışı nedeniyle D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesimi ve TEM otoyolu Bolu Dağı Tüneli yakınlarında meydana gelen trafik kazaları nedeniyle yolun kapandığını belirtti. Kılınç, “görevlerini tam olarak yapmayan, savsaklayan trafik polisleri gözlemlenmiştir. Bu polisler hakkında soruşturma başlattık” dedi.

Sürücülerin de kurallara aykırı hareket ettiğini belirten Kılınç, “özellikle Meteoroloji tarafından uyarılmasına rağmen sürücülerin kışa hazırlık yapmadıkları, araçlarındaki lastiklerin kabak olduğu ve kar tipi lastik kullanmadıkları tespit edilmiştir. Ayrıca sürücülerin kurallara riayet etmedikleri, yolun kapanmasına karşın ilerlemek istedikleri ve görevlilerin uyarılarına aldırış etmedikleri tespit edilmiştir” diye konuştu.

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle sabah saatlerine kadar kapalı olan TEM otoyolunun İstanbul-Ankara yönü, çalışmaların ardından açılmıştı. Dün öğle saatlerinde Bolu Dağı'nda etkili olan kar yağışı ve soğuk havanın ardından, TEM otoyolunun Bolu Dağı kesimi ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı bölümünde tırların kayması sonucu her iki yol da ulaşıma kapanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*