Kar İstanbul'un kapısına dayandı!

Kar İstanbul'un kapısına dayandı!.15298
  • Giriş : 27.11.2007 / 17:23:00

Türkiye bu akşamdan itibaren soğuk havanın etkisine giriyor. Sıcaklıklar düşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurdun kuzeybatı kesimlerinde başlayan yağışların yurdun kuzey kesimlerinde aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Yağışların Marmara'nın güneydoğusu, kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ile orta Karadeniz'de etkili olacağı tahmin ediliyor. sabah saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güney ve guneybatı, yurdun kuzey kesimlerinde zaman zaman kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta, iç kesimler ile ilk saatlerde kuzeybatı kesimlerde kuvvetli esecek.

MARMARA BÖLGESİ bugün parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu yağışlı geçecek. yağışlar yağmur, akşam saatlerinden sonra güneydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacak. Yağışların bölgenin güneydoğusunda etkili olması bekleniyor. Rüzgar ilk saatler kuzey ve kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli esecek.

EGE BÖLGESİ parçalı, zamanla çok bulutlu, kuzey ve iç kesimleri yağışlı geçecek. yağışlar; kuzey ege'de etkili olmak üzere yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. rüzgar iç kesimlerinde güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli esecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ parçalı bulutlu zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, kuzeyi aralıklı yağmur, akşam saatlerinden sonra yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. yağışlar bölgenin kuzeyinde etkili olacak. rüzgar batısında lodostan kuvvetlice esecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. rüzgar; ilk saatler kıyılarında kuzeybatı (karayel) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur, doğu karadeniz'in iç kesimleri ile orta karadenizin iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. yağışlar orta karadeniz'de etkili olacak.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzeybatısı yağışlı geçecek. yağışlar; yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.
diyarbakır az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious