Kar Sakarya'yı da esir aldı!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Yurdun çeşitli yerlerinde etkili olan kar yağışı Sakarya'yı da teslim aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakarya genelinde köy yollarının tamamına yakınının ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.
Dün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırdı. İl genelinde kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiledi.

Zaman zaman tipi şeklinde yağan kara buzlanmada eklenince onlarca kaza meydana geldi. Bu kazalardan birinde TEM Otoyolu'nun Ankara İstanbul istikameti 3 saat süreyle trafiğe kapatıldı.

Otoyolun Sapanca ilçesi Uzunkum Parkalanı yakınında meydana gelen kazada Kemal Bingöl idaresindeki 34 AH 5316 plakalı sebze yüklü kamyon, buzlanma nedeniyle kontrolden çıkarak devrildi. Devrilen kamyon yolu trafiğe kaparken arkadan gelen araçlarda devrilen kamyona çarptı. Kazada kamyon sürücüsü yaralandı. Yaralı sürücü diğer araç sürücüleri tarafından Sakarya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Zincirleme kaza sonrası TEM'de trafik durdu, uzun kuyruklar oluştu. 3 saat süreyle trafiğin verilemediği yol, trafik polisleri, jandarma ve karayolları ekiplerinin uzun süren çalışması sonucu trafiğe açıldı.

Diğer taraftan karayolları ekipleri şehirlerarası yolları açık tutabilmek için sabahın ilk ışıklarına kadar tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı.

BİN TON TUZ

Karayolları ekiplerinin şehirlerarası yolları açık tutabilmek için akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar yaptığı tuzlama çaışmaları sırasında bin ton tuzun kullanıldığı bildirildi.

Kar kent merkezinde de etkili oldu. Kent merkezinde gece boyunca yağan kar nedeniyle sokaklar nedeniyle bir çok araç sokaklarda mahsur kaldı.

Kar kalınlığı kent merkezinde 20 santimetreyi buldu. Sabah işe gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar yürümekte dahi güçlük yaşadı.

Öte yandan kar yağışı sebebiyle il genelindeki köy yollarının tamamına yakınının ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Köy Hizmetleri ekiplerinin kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmasını sürdürdüğü öğrenildi.

Belediye ekipleri ise palmiye ağaçlarını koruma altına aldı. Palmiyeler kardan etkilenmemeleri için özel bezlerle sarıldı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri sokakta kalan çocukları donmamaları için topladı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirilen 3 çocuk burada koruma altına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious