Kar tabiat parkına güzellik kattı

Kar tabiat parkına güzellik kattı.9416
  • Giriş : 03.01.2009 / 10:27:00

Doğal güzellikleri ile Gölcük tabiat parkında buz tutan göl, tabiat parkına bir başka güzellik kattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı, kar yağışıyla birlikte farklı bir manzaraya büründü. Buz tutan göl Tabiat Parkı'nın güzelliğine bir başka güzellik kattı.

Bolu'dan yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Gölcük Tabiat Parkı'nda, kar, renk cümbüşü oluşturdu. Tabiat Parkı'na gelen çok sayıda kişi, gölün çevresindeki yürüyüş yolunda manzaranın tadını çıkarıyor. Kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı ve gölün buz tuttuğu Tabiat Parkının her karesi bir başka güzelliği yansıtıyor.

Ankara ve İstanbul'dan gelen çok sayıda tatilci, yoğun çalışma temposunu ve iş stresini Gölcük Tabiat Parkı'nda kar üstünde mangal yaparak, kar topu oynayarak ve buz tutan gölün çevresinde yürüyüş yaparak çıkartıyor.

Gördükleri güzellik karşısında hayran kaldıklarını ifade eden tatilciler, Gölcük'e ilk defa geldiklerini belirterek, ''buraya gelen arkadaşlarımızdan güzelliğini duymuştuk ama bu kadar güzel olabileceğini tahmin edememiştik. İnsan gördüğü doğal güzellik karşısında hayran kalıyor. Burası adeta bir cennet, büyülenmemek elde edil. Böyle yerlerimizin kıymetini bilmeliyiz ve bizden sonra gelecek olan çocuklarımıza bu kadar güzel şeyleri bırakmalıyız, doğa katliamı yaparak yok etmemeliyiz. Doğaya sahip çıkmalıyız'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*