Kar yağışı turizmi olumsuz etkiledi

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışları Trabzon'un önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl'de nisan ayı rezervasyonlarının iptaline sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğu Karadeniz'de orta ve yüksek kesimlerde yağan kar, Trabzon'un Çaykara ilçesideki turizm beldesi Uzungöl'ün turizmini olumsuz etkiledi. Turizmciler geçen yılın nisan ayına oranla kötü bir bahar sezonu geçirdiklerini belirttiler.

Uzungöl beldesindeki turizmcilerden Halim Soylu, nisan ayında havaların soğuk olması ve görülen kar yağışının işlerini olumsuz etkilediğini ve rezervasyonların iptaline neden olduğunu ifade etti. Soylu, "Havaların soğuk olması nisan ayı rezervasyonlarımızın mayıs ayına alınmasına neden oldu. Bu ayda beklenmeyen kar yağışı Uzungöl'ün bahar turizmini olumsuz etkiledi." dedi.

Öte yandan, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin orta ve yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası bazı yerlerde kar kalınlığı 50 santimi aştığı, yağan kar sonucunda kapanan Of-Bayburt kara yolunun ulaşıma açılması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious