Kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor

Kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.7553
  • Giriş : 26.01.2009 / 14:39:00

Sivas'ta kar yağışı ve tipi, ulaşımı olumsuz etkiliyor. Alınan bilgiye göre, il genelinde zaman zaman etkili olan kar yağışı ve tipi, ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yüksek güzergahlarda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle araçların çıkmakta zorlandığını, zaman zaman mahsur kaldığını belirten yetkililer, özellikle Sivas-Malatya kara yolunun Yağdonduran mevkisinde ulaşımda aksama yaşandığını belirtti.

Bu bölgede zaman zaman kara yolunun tipi nedeniyle ulaşıma kapanması yüzünden araçların geçişine izin verilmediğini ifade eden yetkililer, Karayolları ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Bu arada, Kangal-Alacahan-Malatya il sınır yolu, Şarkışla-Altınyayla (Ulaş-Kangal ayrımı) il yolu, Mursal ayrımı Divriği-Arapkir devlet yolu, Divriği-Arapkir ayrım Danişment il yolu, Altınyayla-Kangal il yolu, Sivas-Karaçayır il yolu, Yıldızeli-Çırçır il yolunda da kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın zaman zaman aksadığı bildirildi.

Öte yandan, il genelinde kapalı köy yolu bulunmadığını belirten yetkililer, toplam 99 yerleşim biriminde haberleşmenin sağlanamadığını, 60 köye ise elektrik verilemediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*