Kar yağışı yerini ayaza bırakacak

  • Giriş : 27.01.2006 / 00:00:00

Bursa'da sabah saatlerinde dinen kar yağışı öğleden sonra tekrar başladı. Kar yağışı bugünden itibaren yerini ayaza bırakacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa kent merkezinde kar kalınlığı 20 santimetre olarak ölçüldü. Öte yandan önceki gün kapanan köy yollarının yarısına yakını yeniden ulaşıma açıldı. Halen ulaşım sağlanamayan köy sayısı ise 154 olarak açıklandı. Mustafakemalpaşa'da 40, Orhaneli'nde 25, İnegöl ve Yenişehir'de 20, Büyükorhan'da 10 köy yolu kapalı, Gürsu ve Yıldırım'da kapalı köy yolu bulunmazken diğer ilçelerde kapalı olan yol sayısı 1- 9 arasında değişiyor.

Karayolları ekipleri de Bursa'nın şehirlerarası yollarını ulaşıma açık tutmak için yoğun çaba sarfediyor. İzmir istikametinde Karacabey bölümünde ulaşımda aksamalar olurken, Yalova yolunda Dürdane rampası, Ankara yolunda ise Mezitler'de sıkıntı yaşanıyor. Bu güzergahlarda trafik kontrollü olarak veriliyor. Zincirsiz araçların ise trafiğe çıkmasına izin verilmiyor.

Kent merkezinde ise ana arterlerde sorun bulunmuyor. Yüksek kesimlerde ise belediye ekipleri tuzlama çalışmaları yapıyor.

Meteoroloji yetkilileri kar yağışının ardından özellikle gece saatlerinde sıcaklığın önemli oranda düşeceğine dikkati çekerek, vatandaşları don ve buzlanmaya karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious