Kar yağışıyla eğitime ara verilen iller

Kar yağışıyla eğitime ara verilen iller.10744
  • Giriş : 25.12.2008 / 09:49:00

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bilgileri geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KONYA'NIN 2 İLÇESİNDEN TATİL KARARI

Konya ve çevresindeki kar yağışı nedeniyle Ahırlı ilçesinde bağlı köy yollarında ulaşımın güçlükle sağlanması nedeniyle ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

Bozkır ilçesinde de ilçeye bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Merkezdeki okullarda ise eğitim devam ediyor.

BURSA'NIN ORHANELİ İLÇESİNDE OKULLARDA EĞİTİME YARIN ARA VERİLECEK

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde dün başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime bugün ara verildi.

Orhaneli Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.

BÜYÜKORHAN İLÇESİNDEKİ OKULLARDA EĞİTİME 1 GÜN ARA

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde de eğitime bugün ara verildi.

Bursa'nın dağ ilçeleri olarak nitelendirilen Büyükorhan, Orhaneli, Keles ve Harmancık'ta önceki gün başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı, ulaşımda sıkıntılara neden oluyor.

Yoğun kar yağışı ulaşımda aksamalara neden olurken, Orhaneli Kaymakamlığından sonra Büyükorhan Kaymakamlığı da ilçedeki okulların 1 gün tatil edilmesini kararlaştırdı.

YOZGAT'IN 2 İLÇESİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yozgat'ın Akdağmadeni ve Çandır ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

AA muhabirinin Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, Akdağmadeni ve Çandır ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle sabah öğrenciler okullarına gidemedi.

Bunun üzerine, iki ilçede bugün ilköğretim okulları ve liselerde eğitim öğretime ara verilmesi kararı alındığı bildirildi.

NİĞDE'NİN 2 İLÇESİNDE DE OKULLAR TATİL

Niğde'nin Ulukışla ilçesi ile Çiftlik ilçelerinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Niğde'de dün gece saatlerinde başlayan ve gündüz saatlerinde etkisini artıran kar yağışı merkezde etkili olmazken, şehirlerarası karayollarında ve ilçelerde etkisini gösterdi.

Aşırı kar yağışı nedeniyle E-90 karayolu zaman zaman trafiğe kapanırken, kar kalınlığı kent merkezinde 15 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 80 santimetreye yaklaştı.

Ulukışla ve Çiftlik İlçe Hıfzıssıhha Kurulları, yolların kapanması nedeniyle ilçe merkezi ve ilçeye bağlı belde ve köylerde ilköğretim ve lise dengi okulları 25 Aralık Perşembe günü tatil etti.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*