Kar yerini yağmura bırakıyor

Kar yerini yağmura bırakıyor.13865
  • Giriş : 07.01.2008 / 10:47:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:19:16

Yurt genelinde yüzünü gösteren kar yerini yağmura bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan BeşikTürkiye, yarın Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.
    
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, halen kuzeydoğu bölgelerde devam eden yağışlar, bu akşam etkisini kaybedecek ancak Türkiye yarın Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Kuzey bölgelerde hafta ortasına kadar yağış görülecek.
    
Hava sıcaklığı yarın iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, haftanın diğer günlerinde önemli bir değişiklik olmayacak.
    
Marmara ve Kuzey Ege ile İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de yarın yağış bekleniyor. Yağışların Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ile Marmara'nın güneydoğusunda kar, diğer yerlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayının etkisini sürdürmesi bekleniyor.
    
Yağışlar, salı günü Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusunda, Çarşamba günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusunda aralıklarla devam edecek. Yağışlar, hafta ortasından sonra yurdun kuzeydoğu kesimlerine doğru hareket edecek. İç ve batı bölgelerde özellikle sabah saatlerinde sis görülecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious