Kar yüzleri güldürdü

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Dün geceden itibaren yağmaya başlayan kar, kayak merkezlerinin yüzünü güldürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'a 1 saat mesafedeki Kocaeli Maşukiye'de yer alan Kartepe'de kar kalınlığının bugün 60 santimetreye ulaşacağı haberini alanlar, hafta sonunu iple çekmeye başladı.

Yaklaşık bir aydır yolu gözlenen kar, nihayet kış turizmine yatırım yapan işletmecilerin yüzünü güldürmeye başladı. Kar özlemi sona eren kayak merkezleri, hızla sezon açılışlarını yapmaya başlayacak. İstanbul'a 1 saat mesafedeki Türkiye'nin yeni kayak merkezi Kartepe'de geçtiğimiz yıl kar sezonu Aralık başında açılmıştı. Bu yıl ise havaların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi, pistlerin açılışını geciktirdi. Aynı durum, Avusturya, İspanya ve İsviçre gibi ülkelerde de yaşandı. Ancak dün geceden itibaren yağmaya başlayan karla birlikte, tüm hazırlıklarını tamamlamış olan Kartepe'de kayak sezonuna başlanacak. Kartepe, 14 pistiyle kayak tutkunlarını bekliyor.

Kartepe'de, The Green Park Resort Kartepe kayak tutkunlarına hizmet veriyor. Kartepe'nin yolları sezon içinde hiçbir sorun yaşanmayacak şekilde tamamlandı. Maşukiye'den otele çıkan 17 kilo metrelik yol, en iyi şekilde yapıldı. Yol kenarlarına bariyerler takıldı, ışıklandırma direkleri kondu. Kış sezonuna her yönüyle hazırlıklı giren İstanbul'un yanı başındaki tesisler, günü birlik kayak tutkunlarının da vazgeçilmezleri arasında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious