Kara Elmas operasyonu

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

Yurtdışından kaçak olarak getirilen 265 bin YTL değerindeki siyah renkli elması satmaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi, savcılıkça serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bazı kişilerin uranyum seyreltmekte kullanılan kimyasal madde satmaya çalıştığı yönünde telefon ihbarı alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü ekipleri, söz konusu kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Çalışmalar sonucu, şüphelilerin Beyoğlu'ndaki bir otelde buluşacağını belirleyen polis, 2 gün önce pazarlık yapmak için otele geldikleri iddia edilen satıcı Mehmet Özcan G. ile alıcılar Yaşar Y., Ali Ergin S. ve Nazif Uğur A.'yı gözaltına aldı.

Bu kişilerden Mehmet Özcan G.'nin üzerinde ve çantasında yapılan aramada, altın çerçeveli siyah renkli elmas kolye, altın ve pırlanta kaplamalı bir kol saati, 1 adet tabanca ve şarjör ele geçirildi.

Gerçek olup olmadığının belirlenmesi amacıyla İstanbul Kuyumcular Odası'na gönderilen ve burada yapılan incelemede gerçek olduğu anlaşılan elmasın, yaklaşık 265 bin YTL değerinde olduğu belirtildi.

Polise verdikleri ifadede haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 4 şüpheli, işlemlerinin ardından Beyoğlu Adliyesi'ne gönderildi. Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan 4 şüpheli, serbest bırakıldı.

Polis yetkilileri, selenyum maddesi ve elmas alışverişi için biraraya geldiklerinden kuşkulanılan bu kişilerin herhangi bir kimyasal madde kaçakçılığıyla ilgileri bulunup bulunmadığının araştırıldığını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious