Kara Kartal'ın Cisse gerçeği

Kara Kartal'ın Cisse gerçeği.9777
  • Giriş : 04.01.2009 / 11:38:00

Tatilini uzattığı için yol ayrımında olan Cisse, Beşiktaş'ın en çok top çalan, pas yüzdesi en yüksek olan ismi... Rakamların devamı, Kartal'daki Cisse gerçeğinin unutulmamasını söylüyor..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tatilini izinsiz uzatan Cisse, Beşiktaş'ta son dönemde en fazla konuşulan isim oldu. Bugüne kadar gösterdiği yüksek performans ve başarılı istatistikler, Fransız oyuncunun Beşiktaş'a faydasını gözler önüne seriyor. Bu sezon forma giydiği 18 resmi maçın tamamında ilk 11'de sahaya çıkan Cisse, bu karşılaşmaların toplamında ikili mücadelelerde Beşiktaş'ın en fazla top çalan oyuncusu (43)... Bu başarı, aynı zamanda lige de yansıyor. Cisse, 33 top çalmayla ligde de takımın lideri. Fransız oyuncu, aynı zamanda siyah-beyazlıların takıma en çok faul kazandıran ikinci ismi (Nobre'den sonra). Tüm bu rakamların yanında takımda isabetli pas yüzdesi en yüksek oyuncu da Cisse (Yüzde 79)... Ligde oynadığı 14 maçta 613 pasta 485 isabet.

BEŞİKTAŞ ONSUZ ZORLANIYOR

Şut sıralamasında da Nobre, Delgado ve Holosko'dan sonra ilk isim. Bu durum Cisse'nin savunma kadar hücum hattında da Beşiktaş'a ne kadar faydalı olduğunun da altının çizilmesine yol açıyor. Son iki sezonda Cisse'nin forma giymediği 11 lig maçının sekizinde Beşiktaş'ın puan kaybı yaşadığını da unutmayalım. Tüm bu rakamlar bu sezon performansıyla takımın en iyi isimlerinden birisi olan Cisse ile yol ayrımının konuşulduğu bugünlerde Fransız oyuncunun takım için önemini kanıtlıyor. Takımda Cisse'nin yerini dolduracak oyuncunun bulunmaması gerçeği de unutulmamalı...

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*