"Kara Kuvvetleri'nin başarısı övgünün üstünde"

  • Giriş : 28.06.2008 / 12:19:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, donanımı, disiplini, yüksek görev bilinci, caydırıcı niteliği, modernizasyonu, değişen şartlara adaptasyonuyla Türk Kara Kuvvetleri'nin başarılarının her türlü övgünün üzerinde olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gül, Türk Kara Kuvvetleri'nin 2217'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'a gönderdiği mesajda, "Üstlendiği uluslararası görevlerde de tüm dünyanın takdirini toplayan Kara Kuvvetlerimiz, dünya ve bölge barışına değerli katkılarda bulunmaktadır" dedi.

Gül mesajında, "Türk Silahlı Kuvvetleri yıllardır tüm unsurlarıyla teröre karşı amansız bir mücadele sürdürmektedir. Kara Kuvvetlerimizin bu mücadele içinde
önemli bir yeri vardır. Devletimizin kararlılığı, milletimizin desteği ve Silahlı Kuvvetlerimizin üstün gayretleriyle bu tehdit mutlaka ortadan kaldırılacaktır" ifadelerine yer verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, yayımladığı mesajda, "Bölücü terör örgütüne yönelik sınır ötesi harekatların planlama ve icrasında ortaya koyduğu başarı, Kara Kuvvetlerimizin modern ve dinamik yapısıyla bugün her zamankinden daha caydırıcı ve daha güçlü olduğunu dosta da, düşmana da göstermiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious