Karabük'te ihale operasyonu 8 gözaltı

Karabük'te ihale operasyonu 8 gözaltı.14775
  • Giriş : 01.01.2009 / 21:05:00

Karabük'te hacizli araçların satışının yapıldığı ihalelere fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 1'i şef, 1 memur, dahil 8 kişi adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, dün gerçekleştirilen ''Sıra Bir'' adlı operasyonda gözaltına alınan 8 kişinin, sorguları tamamlandı.

Sağlık kontrollerinden geçirilen zanlılar, suç örgütü kurmak, ihalelere fesat karıştırmak ve rüşvet olaylarına karıştıkları iddiasıyla adliyeye gönderildi.

Amme alacakları hakkındaki yasa gereği, yapılan satışlarda ihalelere fesat karıştırdıkları iddia edilen C.A ve oğlu U.A'nın yanı sıra R.Y, E.Y, H.G. ve A.B. ile Karabük Vergi Dairesinde bir birimde şef olduğu bildirilen C.Ö. ile memur R.T'nin savcılıkça sorgulandığı öğrenildi.

Geçen yıl 20 hacizli aracın satışına yönelik açılan ihalelere fesat karıştırıp, 17 bin YTL'lik aracı değerinden düşük 6 bin YTL gibi bedellerle satın aldıkları iddia edilen zanlıların ev ve iş yerlerindeki aramalarda, 41 mermi, otomatik av tüfeği ile çeşitli araçlara ait dosyalar ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*