Karabük'te kereste fabrikası yandı

Karabük'te kereste fabrikası yandı  	.5797
  • Giriş : 19.12.2007 / 10:43:00

Karabük'ün Yenice ilçesinde, Yenice Orman Ürünleri Sanayii (YORÜS) AŞ fabrikasında çıkan yangında, kontrplak ve kaplama ünitesi kullanılamaz hale geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Fatih Mahallesi'nde, yaklaşık 50 işçinin çalıştığı kontrplak, kaplama, parke ve kereste olmak üzere 4 ünitesi bulunan fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Çevredeki vatandaşların durumu bildirmesi üzerine Yenice, Safranbolu ve Yortanpazarı belediyeleri, Orman İşletmesi ve Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ'ye ait itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Bu arada olay yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Karabük Valisi Can Direkçi, yangının kazan dairesinde tehlike oluşturduğunun aktarılması üzerine Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen'i arayarak araç takviyesi istedi.

İlçeye gelen Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Devrek ve Çaycuma belediyelerine ait itfaiye ekiplerinin de müdahalesine rağmen fabrikanın kontrplak ve kaplama bölümü tamamen yandı.

YORÜS AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Dereli, gazetecilere yaptığı açıklamada, fabrikada dün temizlik yapıldığını ve çalışanlara Kurban Bayramı nedeniyle izin verildiğini belirterek, ''fabrikadan çıkmadan önce elektrik şalterlerinin tamamını kapatmıştık. Yangının nereden, nasıl çıktığını anlamadım. Yangında can kaybının olmaması ve diğer ünitelere sıçramadan kontrol altına alınması sevindirici. Soğutma çalışmalarının ardından hasar tespitine başlanacak'' dedi.

Orman Ürünleri Sanayiine (ORÜS) olan fabrika, 1997 yılında özelleştirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious