Karabulut: Devletle sorunum yok

Karabulut: Devletle sorunum yok.12901
  • Giriş : 19.12.2008 / 17:55:00

''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından Uluslararası Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karabulut, ''Türkiye'nin devlet düzeniyle bir sorunum yok'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunmasına devam eden Karabulut, Finansbank'ı 3 Nisan 2006'da Yunan Milli Bankası'nın satın almasının ardından bu konu üzerine araştırma yaparken, Fiba Holding bünyesindeki Endi Yönetim Kurulunda Veli Küçük'ün ismine rastladığını söyledi.

Karabulut, bunun doğruluğunu ve ilişkiyi araştırırken de Küçük ile görüşmenin daha doğru olacağına kanaat getirdiğini belirterek, ''Küçük'ü telefonla arayarak Finansbank satışının arkasındaki kuşkularımı paylaştım. Benden konuyla ilgili yazılarımı istedi. Yolladım. Daha sonra kendisiyle yüz yüze görüştük. Banka satışı ve oynanan oyunla ilgili en ufak bir bilgisi yoktu'' dedi.

''Finansbank'ın Yunan Milli Bankası'na satılmasının, Fener Rum Patrikhanesinin ekümenik siyaseti ve İstanbul'un Yeni Roma'nın başkenti yapılmasıyla ilgili olduğunu'' savunan Karabulut, bu satışta yapılan hileyi tespit ettiğini öne sürdü.

Satışın iptali için Danıştay'da açtığı davanın da sürdüğünü ifade eden Karabulut, tutuklanmasının nedeninin, Papa'nın Türkiye'ye yapacağı ziyaretle ilgili yazıları ve Küçük ile görüşmesi olduğunu iddia etti.

İddianameyi eleştirerek, ''Türkiye'nin devlet düzeniyle bir sorunum yok'' diyen Karabulut, ayrıca ''İddianamede, savunma yapacağım hukuki bir suç hususu da yok'' şeklinde konuştu.

Karabulut, Lozan Barış Antlaşması'nı anmak ve önemini vurgulamak için yaptıkları konuşmanın iddianamede ''terör örgütü eylemi'' olarak değerlendirildiğini ifade ederek, buna tepki gösterdi.

Fener Rum Patrikhanesinin Yunanistan'a taşınmasına yönelik kampanya nedeniyle bir dönem Milli Güç Platformunun sözcülüğünü yaptığını belirten Karabulut, ''kampanyanın, patrikhanenin Anayasa'yı çiğnemesi yüzünden başlatıldığını'' iddia etti.

Karabulut, ''Ben Fener Rum Patrikhanesinin Türkiye'deki ikinci sorunuyum. Yaşamak için onunla savaşmak zorundayım. Patrikhanenin kapatılması için ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim. Benden kaçamayacaklar. Onlar da bunu biliyorlar zaten'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*