Karaçi'de çatışma: 15 ölü, 70 yaralı

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

İftihar Çavdri'nin yandaşlarıyla Müşerref'in hükümetini destekleyenler arasında çıkan çatışmalarda ölü sayısı 15'e, yaralı sayısı 70'e çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan'da Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in görevden aldığı Yüksek Mahkeme Başyargıcı İftihar Çavdri'nin yandaşlarıyla Müşerref'in hükümetini destekleyenler arasında çıkan çatışmalarda ölü sayısı 15'e, yaralı sayısı 70'e çıktı.

Karaçi emniyet müdürlüğünün açıklamasına göre, Yüksek Mahkemenin 9 Martta Müşerref tarafından azledilen başyargıcı Çavdri'nin, yandaşlarını selamlamak üzere Karaçi havalimanına gelmesinden sonra çıkan çatışmalar giderek yayıldı. Çatışmalarda, pompalı tüfeklerle tabancalar da kullanıldı.

Pakistan Devlet Başkanı General Müşerref'in 1999 yılından beri Genelkurmay Başkanı olarak hüküm sürmesine karşı olan Çavdri'nin yerine, mevcut istikrar düzenine karşı olmayan devlet adamlarından Rana Bagvandas'ın Yüksek Mahkeme Başyargıcı olarak atanmasından sonra, Pakistan Halk Partisi ve İslami Cemaat partisinin Müşerref hükümetine tepkileri arttı.

Umman Denizi kıyısındaki güney limanı ve ülkenin en büyük ticaret merkezi Karaçi kentine takviye 15 bin polisle jandarma gönderildi.

Devlet Başkanı Müşerref'in yandaşları "Müttehid Kavmi Hareketi" partisi adına hareket ediyor.

"AAj" özel televizyonu, Müttehid partisi yantaşlarınca yağmalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious