Karadeniz Ereğli'de büyük operasyon

Karadeniz Ereğli'de büyük operasyon.13733
  • Giriş : 06.05.2009 / 22:06:00

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, eski belediye başkanı Murat Sesli ile 14 kişinin tutuklandığı operasyonla ilgili 10 kişi daha gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Karadeniz Ereğli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 3 ay önce ilçede düzenlenen operasyon kapsamında bugün S.A., A.G., A.C., E.İ., C.G., A.B., F.L. ve T.D. ile isimleri henüz öğrenilemeyen 2 kişiyi gözaltına aldılar.

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen 10 kişinin Karadeniz Ereğli Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulamaları sürüyor.

-OLAY-

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 27 Ocak'ta Karadeniz Ereğli'de düzenledikleri operasyonda, ''çıkar amaçlı suç örgütü kurmak'', ''haksız menfaat temin etmek'', ''tefecilik'', ''ihalelere fesat karıştırmak'', ''kamu görevlisinin görevini yapmasını engellemek'' ve ''tehdit'' gibi suçlardan, aralarında eski Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Likoğlu ile oda meclis başkanı Cem Karadeniz'in de olduğu 28 kişiyi gözaltına almış, zanlılardan, aralarında Sesli ve Likoğlu'nun da bulunduğu 14'ü tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*