Karadeniz kıyısında gemi battı

Karadeniz kıyısında gemi battı.14554
  • Giriş : 28.09.2008 / 16:27:00
  • Güncelleme : 28.09.2008 / 16:29:39

Kuzey Kore bandıralı, 10 kişilik mürettebatı bulunan bir gemi Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında battı. Bulgaristan, Türkiye'den kurtarma çalışmaları için yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bulgaristan Denizcilik İşletmesi Kurumunun Başkanı Nikolay Apostolov, gemideki 9 Ukraynalı ve bir Rus denizciden oluşan mürettebattan iki kişinin dün geç saatlerde Ukrayna'daki bir kişiye mesaj gönderdiğini belirtti.

Kurtarma görevlilerinin gemiden kurtulan bir kişiyle bu sabah konuşmayı başardığını, ancak muhtemelen Türk sularında veya Türkiye'nin Karadeniz kıyısında olan iki denizcinin bulunamadığını kaydeden Apostolov, ''Türkiye'nin kurtarma çalışmalarında yer alması ve gemilerimize izin vermesi için resmi talepte bulunduk'' dedi.

Rusya'dan Türkiye'ye doğru 2 bin 500 tonluk yüküyle seyreden Tolstoy adlı geminin dün Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında battığı ve ''SOS'' vererek yardım çağrısında bulunduğu belirtildi.

Mürettebatı kurtarma çabalarına dün havanın fırtınalı olması nedeniyle bugün başlandığı, bu çalışmalara 7 Bulgar gemisi ve bir helikopterin katıldığı ifade edildi.

Bulgar yetkililer, Ukraynalı bir şirkete ait olan geminin Kuzey Kore bayrağıyla seyrettiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*