Karadeniz Sahil Yolu'nda çalışmalar sürüyor

Karadeniz Sahil Yolu'nda çalışmalar sürüyor.39021
  • Giriş : 08.03.2008 / 10:13:00

Giresun'un Espiye ilçesinde yamaçlardan düşen büyük kaya parçaları nedeniyle kapanan Karadeniz Sahil Yolu'nu ulaşıma açma çalışmaları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlçeye bağlı Arıdurak köyü mevkisindeki heyelanın olduğu bölgede, yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Espiye Kaymakamı Metin Borazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yolun, büyük kaya parçaları nedeniyle trafiğe kapalı olduğunu belirtti.

Kaya parçalarını temizleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Borazan, ''Bu bir doğal afettir, beklenmedik olaydır. Yolu, saat 12.00'de kontrollü olarak deniz tarafındaki şeritten trafiğe açmayı planlıyoruz'' dedi.

Olayda can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Borazan, ''Araçların yolda kalmamaları için geceden beri Giresun-Trabzon arasında ulaşım Armelit servis yolu üzerinden sağlanmaktadır. Yalnızca ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmemektedir. Onlar da yolda ve bazı park alanlarında bekletilmektedir''dedi.

Karayolları ekiplerinin sürdürdüğü yol açma çalışmalarında taş kırıcı, dozer ve bariyer sökücü olmak üzere 3 iş makinesi kullanılıyor. Bölgeye, gerek duyulması halinde daha fazla araç ve ekibin sevk edileceği öğrenildi.

Öte yandan, ağır tonajlı araçların servis yolundan da geçirilmesine izin verilmemesi nedeniyle yolun her iki tarafında uzun araç kuyrukları oluştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious