Karadeniz şenleniyor

  • Giriş : 02.07.2007 / 09:08:00

1.Karadeniz Oyunları, Avni Aker Stadı'nda bugün yapılacak açılış töreniyle başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

8 Temmuz'a kadar sürecek oyunlarda 12 ülkeden sporcular 10 dalda madalya arayacak
2-8 Temmuz arasında Trabzon, Rize ve Giresun'da yapılacak 1.Karadeniz Oyunları, bugün Trabzon Avni Aker Stadı'nda düzenlenecek görkemli açılış töreniyle başlayacak.
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na üye Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Rusya, Türkiye, Sırbistan, Ukrayna ve Yunanistan olmak üzere 12 ülkeden 18 yaş altı 1297 genç sporcuların katılacağı oyunlarda 10 dalda müsakabalar gerçekleşecek. Oyunlarda 259 antrenör, 402 hakem, 90 takım menajeri, 142 yönetici ve 600 gönüllü de görev alacak.
Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda saat 17.30'da başlayacak ve TRT tarafından naklen yayınlanacak açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Organizasyon Komitesi Başkanı Yunus Akgül, biletleri 1 YTL'den satılan törenin 12 ülke sporcularının izleyicileri selamlamasıyla başlayacağını söyledi. 200 kişilik Trabzon Kolbastı ekibinin gösterisinin de yer alacağı açılışın son bölümde ise Sertab Erener sahne alacak.

Güneş ateşleyecek
Açılışta meşaleyi taşıyacaklar arasında Dünya Şampiyonu Güreşçi Mehmet Akif Prim, Avrupa Şampiyonu atlet Elvan Abeylegesse, Dünya Şampiyonu Tekvandocu Bahri Tanrıkulu, Olimpiyat Şampiyonu Halterci Tamer Sağır da yer alacak. Oyunların meşalesini ise Şenol Güneş yakacak. Sporcu yeminini ise milli voleybolcu Naz Aydur yapacak.

Branşlar ve tesisler

Atletizm: Trabzon Söğütlü, Basketbol: Trabzon 19 Mayıs ve KTÜ Spor Salonu, Bisiklet: Hopa-Samsun, Güreş: Yomra Spor Salonu, Okçuluk: Akçaabat Fatih Stadı, Tekvando: Vakfıkebir Spor Salonu, Voleybol: Araklı ve Of Spor Salonları, Ritmik Cimnastik: Trabzon Dünya Ticaret Merkezi, Yüzme: Trabzon Mehmet Akif Ersoy Havuzu, Futbol: Trabzon Hüseyin Avni Aker, Giresun Atatürk, Rize Atatürk Statları

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious