Karadeniz şenlikleri Acısu bahar şenliği ile başladı

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Trabzon'un Şalpazarı ilçesinin doğal maden suyu ile ünlü Acısu mesire alanında düzenlenen Hıdırellez Kültür ve Bahar Bayramı, soğuk ve yağışlı havaya rağmen coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gün boyu aralıksız devam eden yağmura aldırmadan akın akın Acısu'ya gelen vatandaşlar, öğleden sonra güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte davul zurna ve kemençe eşliğinde şenlik alanında toplanarak doyasıya horon oynadı.

İlçe Kaymakamı R. Ahmet Özyiğit'in öncülüğünde şenliğin huzur içinde geçmesi için düzenlenen organizasyondan vatandaşlar memnun kaldı.

Şenlikte ilköğretim ve lise folklor ekipleri, Ağasar yöresine özgü rengarenk elbiseleriyle alanda halka halinde vatandaşlarla birlikte horon oynayarak güne ayrı bir renk kattı. İsmini maden suyundan alan Acısu Bahar Şenliği'ne gelen vatandaşlar, su içebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Birçok kişi kalabalık yüzünden su içemeden geri döndü.

Karadeniz Bölgesi'nde sezonun ilk şenliği olan Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı'na, Şalpazarı Kaymakamı ve Beşikdüzü Kaymakam Vekili R. Ahmet Özyiğit, Şalpazarı Belediye Başkanı Mehmet Muhcu, İlçe Garnizon K. V. Muammer Cingirit, İlçe Emniyet Amiri Abdullah Topal, Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Av. Nevzat Çabuk, İl Genel Meclisi Üyeleri Muzaffer Kasap ve Murat Yılmaz, AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yüksel Gülay, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güner, muhtarlar, kamu görevlileri, ilçe halkı ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious