Karadeniz'de kıyıya vurmuş variller bulundu

Karadeniz'de kıyıya vurmuş variller bulundu.9666
  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Sakarya'nın Karasu ve Kocaali ilçelerinde Karadeniz sahilinde kıyıya vurmuş 4 varil bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Karasu ilçesi Yalı Mahallesi Karadeniz sahilinde vatandaşlar tarafından kıyıya vurmuş 2 adet varil bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, varili incelemeye aldı. Bu arada kıyıdan 1 mil uzaklıkta 2 adet varile daha rastlandı. Varillerin bulunmasının ardından sahile gelen Karasu Kaymakamı Dr. İlker Gündüzöz, varillerin bulunmasının ardından Sakarya Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ile Sakarya Sivil Savunma Müdürlüğü'nden uzman kişilere bilgi verildiğini söyledi. Kıyıya vuran varillerin içinin boş olduğunun tespit edildiğini kaydeden Gündüzöz, yapılacak teknik anelizlerin ardıdan konuyla ilgili net bir açıklama yapabileceklerini vurguladı.

Diğer taraftan Kocaali ilçesinde de kıyı vurmuş 2 adet varilin bulunduğu bildirildi. Varil çevresinde güvenlik önlemi alan polis vatandaşları sahile yaklaştırmıyor. Kıyıdan 1 mil açıkta bulunan varillerin alınması için sivil savunma ekiplerinin beklendiği bildirildi.

Kıyıya vuran varilleri bulan Ayhan Sahip isimli vatandaş, denizin açıklarında onlarca varil gördüğünü bunların bir kısmının sahile vurduğunu söyledi. Sahip, açıkta bulunan varillerin akıntı nedeniyle sürüklendiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious