'Karadeniz'i feda ettiler!'

'Karadeniz'i feda ettiler!'.10135
  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Sezer, Başbakan Erdoğan'ın terör problemini çözmek için başka ülkelere ricada bulunmasına anlam veremiyorum dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon'da gerçekleştirelen Doğu Karadeniz Bölgesi Demokratik Sol Gençlik Meclisi Toplantısı'na katılan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, konuşmasında hükümete yüklenerek, son günlerde gündemde olan sınır ötesi harekatla ilgili Türkiye'nin güçlü bir devlet olduğunu ancak ülkeyi yönetenlerin bunun farkında olmadığını belirtti.

Terörü önlemek için başka ülkelere ricada bulunulduğunu ve bu olaya bakarak ders çıkarılması gerektiğini ifade eden Sezer, "Bugün hükümet terörle mücadele konusunda ABD ve aşiret ülkelerine ricada bulunuyor. Ricacı olmak yerine Atatürk'ün söylemiş olduğu 'Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.' sözünü hatırlatırım." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın basına şantaj yaparak basın özgürlüğünü kısıtladığını da kaydeden Sezer şöyle konuştu: "Başbakan Erdoğan'ın sıfır terörle devraldığı bu ülkede terörü bitirememenin verdiği hırçınlıkla her gün şehitlerin verildiği bir dönemde bu konuda soru soran bir gazeteciyi de vatan haini ilan etmesini üzüntüyle ve böyle bir başbakana sahip olduğumuz için de utanarak izledim. Terörle ilgili soru soran gazeteciye sabredemiyorsun, teröre sabrediyorsun. Allah seni bildiği gibi yapsın. Bir başbakan şantaj yapmaz. Bir haksızlık, usulsüzlük varsa onun gereğini yapar."

KARADENİZ'İ FINDIK KURDUNA FEDA ETTİ

Karadeniz insanının bir fındık kurduna feda edildiğini ileri süren DSP Lideri Sezer, "Başbakan Erdoğan, Karadeniz halkının en önemli geçim kaynağı olan fındığı fındık kurduna feda etti. Fiskobirlik seçimlerinde taraflı davranıldı. Her yerde olduğu gibi burada da şantajda bulundu. Şimdi bununla birlikte fındık üreticisi cezalandırılıyor. Hükümet Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile anlaşarak Fiskobirlik'i devre dışı bıraktı. Fındık fiyatının 15 Eylül'de açıklanacak olması üreticiyi zor durumda bırakacaktır. Fındık fiyatını en geç 25 Ağustos'a kadar açıklamazsa çok büyük haksızlık yapmış olur. Eğer fiyat; 15 Eylül'de açıklanırsa Başbakan, fındık üreticisini piyasanın insafına terk etmiş olur." dedi.

PKK ÇAYDAN TRİLYONLAR KAZANIYOR

DSP Lideri Sezer, gümrüklerin yol geçen hanına döndüğünü ve PKK'nın kaçak çaydan trilyonlar kazandığını iddia ederek, "Yılda 40 bin ton kaçak çay Türkiye'ye giriyor. Bu kaçak çayların büyük bir bölümü Güneydoğu'dan Türkiye'ye giriyor. Terör sorununun çözülmesi için Başbakan ülkelere ricada bulunurken PKK çaydan trilyonlar kazanıyor. Böyle bir ülkede yaşıyoruz. Karadenizli emeğinin karşılığını alamıyor ama PKK para kazanıp silahlanarak askerimizi öldürüyor." diye konuştu.

Sezer ayrıca, gençlerin siyasette önlerinin kesilmeye çalışıldığını da vurgulayarak, "Çünkü gençler siyasete atıldığında hortumların kesilmesine, yolsuzlukların kaldırılmasına ve rüşvete dur diyeceklerdir. Bu yüzden gençlerin siyasete girmeleri engellenmeye çalışılıyor. Oysa gençlerin siyasette etkin bir biçimde yer almaları gerekir." şeklinde açıklamada bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious