Karadeniz'in en büyük tersanesi kuruluyor

  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

AKP Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl, Karadeniz'in en büyük tersanesinin Trabzon'un Sürmene ilçesinde kurulacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdöl, TBMM'deki çalışma odasında yaptığı basın açıklamasında, bölgede bulunan tersane alanında, atadan babadan kalma yöntemlerle gemi yapıldığını hatırlatarak, yeni tersanenin bölgeye büyük bir hareketlilik ve canlılık getireceğini söyledi.

“Bu tersane, bölgede lokal olan denizcilik sektörünü ayağa kaldıracak ve gemi yapımını bilimsel bir temele oturtacaktır” diyen Erdöl, 3 yıl içinde tamamlanacak olan Karadeniz'in en büyük tersanesinde 5 bin kişinin çalışacağını ve en büyük tonajlı gemilerin yapılabileceğini anlattı.

Cevdet Erdöl, tersane alanı içinde daha bilimsel çalışmalar yapmak üzere, Deniz Bilimleri Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ve Denizcilik Lisesinin bulunacağını sözlerine ekledi.

KTÜ BÜNYESİNDE ECZACILIK FAKÜLTESİ KURULACAK

Öte yandan Sağlık Komisyonu Başkanı Erdöl, Türk Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Mehmet Domaç'ı da kabul ederek bir süre görüştü.

Domaç, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye'de eczacılık fakültelerinin uygun mekanlarda ve ülke gerçeklerinin gözetilerek kurulması gerektiğini kaydetti.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesinde kurulacak olan Eczacılık Fakültesinin projesini Erdöl'e sunan Domaç, “Bu proje, Türkiye'deki 12 eczacılık fakültesi arasında projesi en iyi olandır” diye konuştu.

Erdöl ise proje için TEB Başkanı Domaç'a teşekkür ederek, KTÜ bünyesinde yapılacak olan Eczacılık Fakültesinin projesinin en kısa zamanda ihaleye çıkarılacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious