Karadenizli önce minareyi dikince

Karadenizli önce minareyi dikince.4974
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:03:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:42:29

Ordu'nun Çamaş ilçesinde inşaatına başlanılan caminin kendisi bitmeden ilk önce minaresinin tamamlanması hatta ezan bir okunmaya başlanması ilginç bir görüntü oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Camiden önce minarenin yapılması görenlerin dikkatini çekiyor. Minareyi görüp namaz kılmak için camiye gelen özellik yabancılar, camiyi göremeyince şaşırıyor. Mühendisin isteği üzerine önce yapıldığı belirten minarede ezan bile okunmaya başladı. Cami inşaatı bitmeden minaresinin bittiğini gören vatandaşlar, "Bu cami Karadeniz usulü olmuş" demekten kendini alamıyor.

Çamaş Müftüsü Muhsin Özdemir, yeni yapılan caminin yerinde bulunan caminin 3 yıl önce yıkıldığını belirterek, "Vatandaşlarımızın desteği ve dernekteki arkadaşlarımızın gayretleriyle yeni bir cami yapma kararı aldık. Cami inşaatımızın ne zaman biteceğini bugünden kestiremiyoruz. 7-8 yıllık bir süre içerisinde camimizin tamamını bitirmeyi hedefliyoruz. Çünkü 550 metrekarelik bir alana bu cami yapılıyor. Bu kadar geç olmasının nedeni tamamen vatandaş imkanlarıyla yapılması. Belediye Başkanımız Mahmut Ayparçası bize gerekli desteği veriyor" dedi.

Müftü Özdemir, cami inşaatının bitmeden minaresinin bitmesi konusunda ise, "Minareyi hayırsever bir vatandaş yaptırdı. Cami inşaatının yapımını üstlenen mühendis bize, 'minareyi yapmazsak sorunlar' olur dedi. Merkezi cihaz sistemlerimizin de camiye konulması gerekiyordu. O yüzden ilk önce minare yapıldı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*