'Karakol amiri bana tecavüz etti'

'Karakol amiri bana tecavüz etti'.6894
  • Giriş : 23.02.2008 / 16:07:00

Kahramanmaraş’ta, kayınpederinin evinde ensesinden vurularak öldürülen polis memuru 37 yaşındaki Levent Sezer’in eşi 27 yaşındaki Canan Sezer, ilk kez yargıç karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş’ta, kayınpederinin evinde ensesinden vurularak öldürülen polis memuru 37 yaşındaki Levent Sezer’in eşi 27 yaşındaki Canan Sezer, olaydan sonra intihar eden katil zanlısı sevgilisi 19 yaşındaki Medeni Akdeniz’i azmettirdiği gerekçesiyle ömür boyu hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada ilk kez yargıç karşısına çıktı.

Daha önceki ifadesinde kocasının kendisini aldattığını, iç çamaşırlarını sevgililerine giydirdiğini iddia eden Canan Sezer, mahkemede, “Karakol amiri bana tecavüz etti. Eşim tepki vermedi” diyerek herkesi şoke etti.

Manisa’nın Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 16 yıllık polis memuru Levent Sezer, 24 Aralık’ta Kurban Bayramı tatilini geçirmek için geldiği memleketi Kahramanmaraş’ta kayınpederi Ahmet Yıldırım’ın Namık Kemal Mahallesi’ndeki evinde ensesinden vurularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Olaydan 2 gün sonra intihar eden aynı mahallede market işleten Medeni Akdeniz’in, polisi öldürdüğü anlaşılmıştı. Akdeniz ile gizli ilişki yaşadığı ortaya çıkan Sezer’in eşi Canan Sezer de kocasını öldürttüğü gerekçesiyle tutuklanmıştı.

İfadesinde Medeni Akdeniz ile ilişki yaşadığını, kendisini kıskandığı için eşini öldürdüğünü, bu konuda da sevgilisine yardım ettiğini itiraf eden Canan Sezer, hakkında ‘Eşini tasarlayarak öldürmeye azmettirmekten’ suçundan dava açıldı. Kahramanmaraş 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan Canan Sezer, eşi ve kendi hakkında yeni iddialar öne sürdü.

İlk ifadesinde eşinin kendini aldattığını, iç çamaşırlarının sevgililerine giydirdiğini, bu duygusal boşluk sırasında tanıştığı Medeni Akdeniz ile ilişkiye girdiğini itiraf eden Sezer, 1996’da eşinin İstanbul’da görev yaptığı dönemde Karakol Amiri olarak bildiği İbrahim adlı kişinin evine gelerek kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. Bu durumu eşine de anlattığını ileri süren Canan Sezer, şunları söyledi:

“Evimize gelip giden İbrahim adlı karakol amiri, bir keresinde cinsel amaçlı olarak bana arkadan sarıldı. Eşime anlattım, o da ‘Amirim böyle yanlış bir şey yapmaz’ diyerek konuyu geçiştirdi. Bu olaydan sonra tekrar eve gelen İbrahim, eşimin olmadığı bir sırada yatak odasında bu kez bana tecavüz edip gitti. 15 dakika sonra eşim eve geldi. Ben yatakta ağlıyordum, durumumu gördü. Yanıma uzanarak, ‘Namus iki bacak arasında değil, ben seni seviyorum’ dedi. O zamanlar askerliğini geciktirmek ve karakoldaki durumu hakkında amirinden menfaat sağlamak için bunlara göz yumdu. Zor talepleri olduğunda benim güzelliğimden faydalanarak istediklerini elde etti. ‘Ben seninle işimi gördürüyorum’ diye söylerdi.”

İfadesini verirken tanık ve izleyenlerin aile sırları nedeniyle dışarı çıkarılmasını talep eden, ancak mahkeme heyeti tarafından bu talebi kabul edilmeyen Canan Sezer, ifadesini şöyle sürdürdü:

‘LEVENT ÖLÜMÜ HAK EDİYORDU’

“Normalde eşime benim için ‘Eşin çok güzelmiş’ demesinden çok hoşlanırdı. Ama eve geldiğimiz zaman çok kıskançtı. Perdeleri dahi açmazdı. Eve kadın arkadaşlarım geldiğinde de ‘Sen lezbiyen misin de bunlar geliyor?’ diye çıkışırdı. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor, insanlar durup dururken hataya düşmüyor. Bir şeyler tetikliyor, pişmanım. Levent ölümü hak ediyordu, ama çocukları için yaşaması gerekirdi. Eğer ben Levent’i öldürmek isteseydim çok kez bunu yapabilirdim. Katil zanlısı sevgilimi azmettirmedim.”

Öldürülen polis Levent Sezer’in babası 68 yaşındaki Ahmet Sezer de oğlunun hiçbir zaman eşi ile bir sorunu olduğunu anlatmadığını, evliliğinin iyi gittiğini söylediğini belirtti. Canan Sezer’in ağabeyi 30 yaşındaki Selçuk Yıldırım ise, eniştesinin kendi ailesi ile otomobiline kız kardeşinden çok daha fazla değer verdiğini, ancak çapkınlık yaptığını hiç duymadığını, duysa da buna inanmayacağını söyledi.

Tecavüz iddialarını inandırıcı bulmayan ve şikayetçi olunmaması nedeniyle herhangi bir işlem yapmayan mahkeme heyeti, duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için erteledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious