Karakolda silahını çaldığı polisi rehin aldı

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Adana'da karakola işlem yaptırmak için geliğini söyleyen bir kişi polisin tabancasını alarak karakol içerisinde rastgale ateş etti. Şahıs iki polisi de rehin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karakola müracaatçı vatandaş gibi gelen Ali Rıza Özer (31), konusunu görevli polis memurlarına anlattıktan sonra polisin işlemini yaptığı esnada silahını alarak bu esnada iki görevliyi de rehin aldı. Daha sonra rastgele ateş eden şahıs karakol içerisinde dolaşmaya başladı.

Olayın duyulmasının ardından karakol çevresindeki yollar trafiğe kapatılarak çelik yelekli özel harekat polisleri ile terörle mücadele, asayiş ekipleri karakol çevresinde siper aldı. Olanları meraklı bakışlarla izleyen vatandaşlar karakol çevresinden 100 metre kadar uzaklaştırıldı.

İçeride birkaç el daha ateş eden şahıs bir ara kendini karakolun bir odasına kapattı. Dışarıda siper halinde bekleyen polislerle uzun süre konuşan şahsın elindeki silah üst düzey emniyet görevlilerin de araya girmesiyle alındı.

Şahıs etkisiz hale getirilmesinin ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Şahsın herhangi bir gözaltı veya aranması olmadığı, bir suçtan sabıkası olduğu öğrenildi. Polislere direnmesi esnasında elinden hafif yaralanan şahsın emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious